Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főállás mellett hogy lehet...

Főállás mellett hogy lehet elvégezni olyan OKJ-s képzést, ahol gyakorlatra is kell menni?

Figyelt kérdés
Főállásban dolgozom hétfőtől péntekig 8-5-ig. Szeretnék elvégezni valamilyen OKJ-s tanfolyamot, de amiket kinéztem magamnak, ott mindegyiknél szükséges a gyakorlati helyeken való részvétel. Esetleg ha valaki végzett el ilyen tanfolyatmot munka mellett, hogy oldotta meg a gyakorlaton való részvételt? Olyan a munkahelyem, hogy összefüggő heteket nem tudnék kivenni szabadságba emiatt.
2011. jan. 3. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Munka mellett úgyis csak estire vagy levelezőre tudnál menni és ott a gyakorlatnál figyelembe veszik, hogy dolgozol.

Igen, megoldható.

2011. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek az OKJ-s tanfolyamok hétvégén vannak ugye? Egyébként kérhetsz felmentést a gyakorlat alól. Én a nyáron végeztem el egy OKJ-s tanfolyamot, és az egyik osztálytársamnak a gyak. idő megkezdése előtt halt meg az apukája. A temetést kellett neki intézni, és felmentést kapott a gyakorlat alól. Persze ez attól is függ, hogy milyen szakmát akarsz tanulni?
2011. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szombatonként lenne elméleti oktatás. Ilyeneket néztem, hogy: dajka, kisgyermek-gondozó nevelő, fogászati asszisztens, fodrász...Ezekhez pedig kötelezővé teszik a gyakorlati oktatást, az első kettőnél óvodában, a fogorvosnál és fodrászatban. Ami persze teljesen érthető, mert például csak a fogorvosnál tudom megtanulni, hogy hogy mennek a gyakorlatban a dolgok a rendelőben. A kisgyermek-gondozónál 1hónap ovodában eltöltött gyakorlat kell. Ezért is voltam kíváncsi, hogy személyes tapasztalata van-e valakinek ilyen téren? Köszi az eddigi válaszokat!
2011. jan. 3. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Én OKJ-s egészségügyi suliba járok és bizony nem kevés a gyakorlat, pedig levelező. 1800 óra!!! Megmondom őszíntén a gyakorlati helyeken kell kérdezősködni, van ahol leigazolják a részvételt és nem kell eltöltened ott 2-3 hetet, csak 2-3 napot, aztán leülnek beszélni veled, lehet kérdezni, mondanak még ezt-azt ami fontos lehet és meg is van az aláírás. Jó lenne, ha az ember ténylegesen le tudná tölteni a kötelező gyakorlatokat, de nekem sem sikerül csak így munka és két gyerek mellett. Sok sikert, nehéz, de nem lehetetlen. ;)
2011. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!