Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az emelt...

Mennyire nehéz az emelt szintű egészségügyi alapismeretek érettségi? Fel lehet rá készülni 4 hónap alatt?

Figyelt kérdés
2 évig tanultam pár évvel ezelőtt. Most kellene a továbbtanulásomhoz és le kell érettségiznem ebből a tantárgyból.
2011. jan. 6. 08:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
Fúha..Én is most érettségizem,szerintem nem azon van a hangsúly hogy nehéz,mert megtanulható,hanem nagyon sok. :S Mert ha egyről beszélünk,akkor abban van biológiától megkezdve a többi egészségügyi tárgyakig minden.Én azért nem döntöttem mellette,mivel 1-2 tantárgyat nem igazán szeretek,így azt tanulni sem. :D Milyen pályára szeretnél tovább menni?Egészségügyet tanulsz?
2011. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon átfogó tantárgy az egészséges életmódtól az anatómián át a latinig és a pszichológiáig minden van benne. Gondozástan, ápolástan....

Igen, a SE-EFK-ra adom be a jelentkezésem, bár én már 30 vagyok. :) Az én régi érettségimben meg csak egy olyan tantárgy van ami számít, míg nekik kettő kell és azért választottam az eü alapismereteket, mert okj-s eü-t tanultam már anno. Az levelező volt és szerintem - ahogy nézegettem - egy középszintű érettségi anyaga.

2011. jan. 6. 20:51
 3/12 anonim válasza:

Első vagyok.

Értem,sok sikert neked,remélem sikerül.

Egyébként bocsi az OFF-ért de OKJ-s képzés után egyből el tudtál helyezkedni dolgozni?

2011. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem láttam eddig, hogy írtál! Nem jelent meg a megválaszoltjaim között! :O

El tudtam volna helyezkedni, persze kis protekcióval. Szinte minden osztálytársam egészségügyis volt, különböző kh-ban, szakrendelőkben, így lett volna rá lehetőségem, csak terhes lettem a kisebbik fiammal, azóta is vele vagyok itthon, így nem volt sürgős a munkavállalás. Most meg majd kiderül, mert szeptembertől mennék dolgozni.

2011. márc. 5. 22:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja egyébként csecsemő - és gyermekápoló vagyok. :)
2011. márc. 5. 22:21
 6/12 anonim válasza:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. :)

Én is ilyen irányban szeretnék tovább menni.Láttam egy OKJ-s képzést és van egy iskola ami 3 éves képzést indít,de az is OKJ-s szóval nem tudom melyik lenne a legjobb és miért?! Félek kicsit,hogy ha nem végzek főiskolát akkor le fognak nézni miatta. Persze az is a terveim között szerepel de előbb jó lenne hozzá egy kis pénzt gyűjteni és minél hamarabb azt csinálni,amit szeretnék. :)

2011. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Áááá, egyáltalán nem! Ráadásul ugye például csecsemő - és gyermekápoló csak okj-s képzésben van. Mint még nagyon sok más hasonló eü végzettség. Nekem van olyan ismerősöm, aki okj-s ápolóként dolgozik, most elment egyetemre önerőből, a kórház nem finanszírozta neki, mert azt mondták, hogy nincs szükségük diplomásokra és nem az számít, hogy okj-s, vagy diplomás, hanem az, hogy mit tud, hogy dolgozik, hogy bánik a betegekkel...stb. Tehát ezen a területen nem nézik le az okj-t. :) Mondjuk az lehet még benne, hogy egy diplomást ugye jobban meg kell fizetni. Ezért sok helyen előnyben is részesítik az okj-s végzettséget.
2011. márc. 6. 14:17
 8/12 A kérdező kommentje:
Mit szeretnél csinálni? :)
2011. márc. 6. 14:18
 9/12 anonim válasza:

Aneszteziológián szeretnék dolgozni,ez minden álmom. :)

Láttam hogy indul egy OKJ-s képzés,ahová 1400 óra van írva+gyakorlat és az egyik suli is indít egy 3 éves képzést.Nem tudom mi a különbség a kettő között. :)

2011. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Még most olvasom az előbbi válaszodat.Megnyugtattál..Most is egészség ügyet tanulok,szóval van tapasztalatom és nagyon szeretném tovább vinni ezeket a dolgokat. Egyébként Debrecenben szeretnék elhelyezkedni a szívsebészeten. :)
2011. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!