Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Folytathatom állami finanszíro...

Folytathatom állami finanszírozottan a BSc szakom?

Figyelt kérdés
Szegedre járok gazdinfo szakra. Alapból a képzés 7 féléves. 8 félévet eltöltöttem benne államin, majd újra jelentkeztem ugyanerre, hogy a maradék 12 félévet is felhasználhassam a finanszirozott keretből. Jelenleg az új képzésben 1 félévnél tartok, tehát eddig összesen 9 félévet használtam fel a 12ből, azonban a TO küldött egy emailt, hogy a következő félévtől átsorolnak költségtérítésesre. Az érdekes viszont, hogy sok csoporttársam "trükközött" ugyanígy, azonban ők nem kaptak levelet.
2011. jan. 6. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem értem, 8 félév alatt elvégezted a 7 féléves képzést, miért jelentkeztél újra?
2011. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
éppen ez a baj, hogy nem végeztem el :)
2011. jan. 6. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lenne egyszerűbb a TO-tól megkérdezni? Attól még, hogy a csoporttársaidnál működik, mi nem tudjuk megmondani, hogy mi a baj...
2011. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nálunk a TOsok kevésbé vannak tisztában a dolgokkal mint a diákok... tisztelet a kivételnek...
2011. jan. 6. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy képzésen belül a képzés ideje + 2 félévet támogat az állam. Tehát jelen esetben 7+2-t.

A 12 államilag finanszírozott félév nem úgy értendő, hogy amíg meg nem szerzed a diplomát. Hanem alapképzés és mesterképzés együtt.

Tehát te már 9 félévet elhasználtál alapképzésen, ami pedig maradt, azt max. mesterképzésben használhatod fel.


A csoporttársaid esetét nem teljesen értem. Elvileg nekik sem lehetett volna 9 félévnél több finanszírozott félévük ezen a szakon.


Úgyhogy jogos az üzenet, amit küldtek, és a 10. félévet már fizetned kell.

2011. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen alapból a 2006os törvénynek ez lenne a célja, de a szövegezés nem pontos. Nincs beleírva vagy külön BSc vagy MScre mennyi van fenntartva.


"Az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje. Ha a hallgató a támogatási idő alatt nem tudja befejezni tanulmányait, azt költségté-

rítéses képzési formában folytathatja. "


Az adott képzés az én esetemben 7 félév, és most a jelenlegi képzésem első félévében tartok.

2011. jan. 7. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!