Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE germanisztika mennyire...

ELTE germanisztika mennyire nehéz? ELTE kolik milyenek?

Figyelt kérdés
Bármi érdekel a kolesszal és a szakkal is kapcsolatban!
2011. jan. 9. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
szakkal nem kapcsolatba nem tudok mit mondani, de a kollégiumba biztos sok okostojás és über kocka lakik:D szóval ott ne nagyon számíts olyan dolgokra, hogy úgy keltenek fel, hogy a fejedre tesznek egy fazekat és elkezdik verni fakanállal, vagy hogy éjszaka forró vízbe lógatják a kezed:D
2011. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Miért lakna sok überkocka a kolikban? Lakott ott a kedves válaszoló?


Én 2. éve lakom ELTE koliban, egy másik kérdésnél már leírtam amit tudni kell róluk, megkeresem és bemásolom ide.


A germanisztikáról annyit tudok, hogy a BTK legerősebb képzése, mindenképp jó döntés.

2011. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

na jó, nem találom a kérdést, akkor leírom az alapokat, és ha bármi konkrétum érdekel, kérdezz bátran.


7 kolija van az ELTE-nek, ebből az egyik jellemzően gyógypedagógus koli, úgyhogy ide a gyógypedagógiai karon kívülről nem igazán vesznek fel senkit.


Az, hogy melyik a legjobb koli, mindenkinek más, hiszen van, aki tanulós, és csendet szeret, neki a kisebb kolik valók, van, aki unatkozna egy ilyen helyen, és inkább ezerrel pörgő, bulis helyet akar. Nézzük sorban.


Ajtósi - a városligettel szemben van, jó a közlekedés, nem mellesleg a BTK-hoz ez van a legközelebb, 20-30 perc. Ide a legnehezebb bekerülni, amit nem igazán értek, mindenki elit kolinak tartja, én unalmasnak találtam és csak 1 évet laktam ott. Kevesen vannak, kb. 160-an, kétfős szobákban.


Vezér úti - itt lakom most, jobban szeretem, mint az Ajtósit. 4 és 3 fős szobák vannak. Közlekedés a környéken szuper. Az Örs vezér tere 10 percre van, itt átszállhatsz metróra, hévre, villamosra, trolikra. Itt az IKEA, a Sugár és Árkád bevásárlóközpontok. A kolitól a Keleti pályaudvar 20 percre van, az Arena pláza kicsit közelebb.

A kolit most újítják fel.


KCSSK - a legnagyobb koli, több, mint ezren laknak itt, és ennek megfelelően állandó a pörgés. Hirhedten rossz állapotban van, de folyamatosak a felújítások (ami tanulás szempontjából zavaró lehet, hisz folyton fúrnak, kalapálnak).


Kerekes úti, Hotel Griff - ez a kettő lényegében egyforma, ugyanattól a hottellánctól bérli az ELTE az épületeket. Ne tévesszen meg azonban a hotel elnevezés, semmivel sem jobb a színvonaluk az átlagos kolikénál.


Nagytétényi úti - Budán van, így inkább azoknak előnyös, akiknek a sulija is ott van (TTK, TÁTK, PPK), a BTK-tól nagyon kiesik. Nagy koli, a BME-vel közösen használják, tehát nem csak ELTE-sek vannak. Közvetlen szomszédságában van a Campona, s vele együtt Tesco, McDonalds, RTL Klub stúdiók.


Nándorfejérvári úti - szintén Budán van, szintén messze a BTK-tól, erről többet nem nagyon tudok.


Damjanich úti - a már említett gyógypedagógus-koli.



Hát ezek azok, amiket az egyes kolikról el lehet mondani. Az első kettőt azért tudtam részletesebben leírni, mert ott laktam már, a többiben max. látogatóként fordultam meg.


A kollégiumi díj egységesen minden koliba 9000Ft/hó.

2011. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes választ! :) Nekem a leírtak alapján az Ajtósi felelne meg, mivel nekem kell a "nyugi" a tanuláshoz..


Kollégiumba hogyan kell jelentkezni? És mi alapján lehet bekerülni? Azt olvastam, hogy nagyon nehéz bejutni a kolikba.

2011. jan. 9. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősöknek augusztusban kell majd jelentkezni. Ennek mikéntjéről kapsz majd levelet, ha felvesznek, elöljáróban annyi, hogy interneten kell intézni, a kollegium.elte.hu-n.


Szociális hátteret nézik, és a távolságot, az dobja a legtöbbet a pontokon.


Nem könnyű bekerülni, főleg az Ajtósiba, mindenki oda akar első helyen, dehát nincs annyi hely.


Ja igen, 3 helyet lehet megjelölni, ugyanúgy sorrendet felállítva, mint az egyetemi jelentkezésnél. Igyekeznek ez alapján elhelyezni, de sajnos érthető okokból ez nem mindig sikerül. Fontos egyébként, hogy ha nem vesznek fel a 3 bejelölt koli egyikébe se, akkor berakhatnak egy 4.-be, úgyhogy nincs veszve semmi, ezt ne vedd figyelembe a koliválasztásnál.

2011. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a sok segítséget! Remélem, hogy ELTE-re is bejutok, utána pedig a kolira.
2011. jan. 9. 18:46
 7/8 A kérdező kommentje:
felmerült bennem még egy kérdés.. ha például az egyik szülőm munkanélküli, akkor nagyobb az esélyem arra, hogy bekerüljek a koleszba?
2011. jan. 11. 20:09
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, az pluszpontot jelent a szociális pontokon belül.
2011. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!