Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehéz a germanisztika...

Nagyon nehéz a germanisztika szak az egyetemen, ha van nyelvérzékem és már 2éve van középfokú nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

egyetemen szeretnék továbbtanulni germanisztikán, gimibe végig 5ös voltam. Nagyon nehéz egy idegen nyelvű szak? minden órát németül tartanak? tapasztalatok, vélemények?

köszönöm!


2008. szept. 19. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ugyan nem nyelves vagyok, de általában a bölcsészkaron lévő szakok könnyűek, ha van nyelvérzéked. Sokmindent nem tanultok, csak nyelvet, belemélyedtek a mindenféle nyelvtanokba meg ilyesmi. Szerintem menni fog, főleg, ha szereted. Nekem egyik ismerösöm spanyol-portugál szakon van és pl portugálból már a második évében minden megcsinált, csak egy spanyol nyelves vizsgán bukott és emiatt szenved, de a többi ment neki.

Szóval ha tényleg ezt akarod és szeretni fogod, akkor hajrá!

2008. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem egyik ismerősöm járt germanisztika szakra, és számára olyan könnyűnek bizonyult, hogy azt mondta többet veszít ha odajár minthogy fejlődik, és így első félév után ott is hagyta. Szóval sztem egyáltalán nem lehet nehéz
2008. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anglisztikás ismerősöm mesélte, hogy mindent angolul tanulnak. Van nekik társadalomismeret, politika, irodalom, földrajz, minden, ami az adott nyelvhez kapcsolható. Keress interneten embereket, akik mesélhetnek neked a szakról.
2008. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én angol szakot végeztem. Igen,minden tantárgy idegen nyelven van.

Az első válaszolónak üzenem, hogy a "sokmindent nem tanultok..." finoman szólva nem felel meg a valóságnak. Nekem pl. maradandó élmény volt az Angol és amerikai irodalom a kezdetektől napjainkig c. szigorlat, amihez több ezer oldalnyi regényt, verset, drámát, elemzést, életrajzot kellett elolvasni. Rengeteg mindent meg kellett tanulni az angol és az amerikai történelemről, de természetesen voltak nyelvészeti tárgyak is.

2008. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!