Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene valaki értelmezni? 2...

Segítene valaki értelmezni? 2 nyelvvizsga nélkül fel sem vesznek, vagy elég csak közben megszerezni a 2. at?

Figyelt kérdés

Ezt az egyetem oldaláról másoltam:

Az alapfokozat megszerzéséhez két államilag elismert legalább középfokú C típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél bármely olyan élő idegen nyelvből, amelyen az adott szakmának tudományos szakirodalma van.

Ez azt jelenti, fel sem vesznek 2 nyelvvizsga nélkül, vagy csak azt, hogy nem tudom megszerezni az alapfokozatot, ha a 3. év végére nem lesz meg a 2. is?

Köszi.


2011. jan. 13. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Államvizsgáig nem árt megcsinálni. Szal ráérsz. De jobb letudni, mert egyetem mellett sokkal nehezebb lesz, főleg mikor csak emiatt nem kapod meg a diplomád... ciki. :S
2011. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :) persze, tudom, hogy jobb hamarabb, meg is akarom, csak ha valami miatt mégsem jönne össze, akkor ne az legyen, hogy ne vegyenek fel :D
2011. jan. 13. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Szövegértés, jóreggelt...ha ezt nem sikerült értelmezni, mi lesz az egyetemen?
2011. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azt jelenti hogy az egyetemi képzési idő alatt le kell tenni a két középfokút, de mégjobb ha érettségizel már előtte belőlük, mert általában egyetemeken nincs olyan óraszámban nyelvoktatás hogy le tudd alatta tenni, hacsak eleve nem úgy érkezel oda hogy olyan szinten vagy.

inkább most tanuld, mert egyetemi évek alatt csak nyáron marad időd, sok pénzért... de három év alatt megtanulni két nyelven középfokon egyetem mellett is elég nehéz, főleg ha azt is belevesszük...

2011. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sokan járnak úgy, hogy megvan a diploma, csak nem tudják átvenni pont a nyelvvizsga hiánya miatt, amire még marad max 1 évük hogy megszerezzék...azért nem könnyű
2011. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de egyetemre egyébként is jobb ha emeltszintű-érettségi tudással megy az ember, meg min. 1 középfok-nylevtudással
2011. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
emeltszintű angol érettségire készülök jelenleg, azzal nem lesz gond. németet régóta tanulok, de nagyon nem megy, haha. :D persze 4-5 mindig meg volt, de nem léptem vele semerre. már csak abból kéne egy nyelvvizsga.
2011. jan. 13. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

"Az alapfokozat megszerzéséhez"

Most ezen mi nem érthető?

Most már értem, hogy a magyar érettségi miért szinte csak szövegértésből áll..

2011. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sztem csak bizonytalan volt, miért kell egyből leszólni csak mert megkérdezi?
2011. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!