Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány hónap vagy év tanulás...

Hány hónap vagy év tanulás után tudjuk megszerezni az angol középfokú nyelvvizsga írásbeli és szóbeli részét?

Figyelt kérdés
Egy átlagos képességekkel rendelkező embernek mennyi időre van szüksége, hogy angol nyelvből letegye a közép szintű nyelvvizsgát, mondjuk vegyük a legdrágább és egyben legkönnyebb nyelvvizsgáztató központot. Milyen tanácsokat ajánlotok azoknak, akiknek a szóbeli megy viszont az írásbeli részével nagyon nehezen boldogulnak? Akik letették a középfokú angol nyelvvizsgát, milyen tanulási formával sikerült elsajátítaniuk, megérteniük az angol nyelvtani szabályokat? Melyik ér többet az írásbelin ha sok angol szót ismerünk, vagy ha a nyelvtant kenjük, vágjuk? Milyen nyelvkönyvnek tulajdonítod leginkább, hogy az segített, hogy letedd a vizsgát?
2010. máj. 28. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én általános iskolában 4 évet ültem angolórákon úgy, hogy 8-ban az egyszerű múltidőt sem tudtam használni. Gimiben bekerültem az 5 csoportból a második legrosszabba. Órákra nem emlékszem, hogy bármikor is tanultam volna, viszont odafigyeltem, 5-ös voltam 3 évig. 11. után elmentem 3 hetes BME nyelvtanfolyamra (ahova nem akartak berakni, mert még nem vagyok olyan szinten, de kiharcoltam:)), ott minden nap 3 óra angol volt, na arra tanultam rendesen, és akkor meglett a nyelvvizsgám:) könyvnek az Englis grammer in use-t ajánlom.Mondjuk én imádom az angol nyelvtant, tehát azt elég könnyen tanultam, szavakat viszont alig, és az eléggé hiányzott abban a részben, ahol nem lehetett szótárat használni. nekem mindig azt mondták, hogy olvassak angolul. fogj egy könyvet (akár olyat, amit olvastál már magyarul) és olvasd angolul, fog segíteni. lehet kapni ilyen kis vékony könyvecskéket, szint szerint, én olyat olvastam, meg harry pottert:)
2010. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a tanulás gyakorisága a fontos, illetve ugyanilyen fontos a jó tanár. Én személy szerint sokat beszélek angolul és habár tanultam sokat a szabályokat sokkal inkább a megérzéseimre hagyatkozok (melyik hangzik jobban) amelyek nyelvvizsgán is bejöttek :-)
2010. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 10 hónap alatt tettem le az angol középfokút, nulláról. Heti 4x2 óra intenzív tanfolyam, nagyon jó tanárom volt és otthon is sokat tanultam.

A Murphy könyveket ajánlom (nem tudom hogy írják a nevét és sajnos most nem tudok utánanézni) azt hiszem a címe: Grammar in Use ill. Vocabulary in use.

Ahogy kinyitod a könyvet, minden baloldalon magyarázat van, a jobboldalon pedig annak a gyakorlása. Nagyon hasznos és élvezetes is, mert tényleg érzi az ember, hogy halad.

Ami szerintem fontos, ha kiválasztasz egy könyvet, akkor annak a többi részével folytasd, így biztos nem marad ki anyag. Én különben a Headwayből tanultam (a fönt említett könyvekből már a nyelvvizsgára készültem)

Egyszeűsített olvasmányok metróra, buszra stb szintén nagy segítség.

2010. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a nyelvtanon nincs olyan nagy hangsúly nyelvvizsgán, inkább a szókincs fontos, és a kifejezések, szóval a szövegértés.

olvass nap mint nap angol nyelvű weboldalakat, mindennap "érintkezz" a nyelvvel.

2010. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!