Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tehetek-e előre hozott középsz...

Tehetek-e előre hozott középszintű informatikai érettségit, ha azt még jövőre is tanulom? Suli szerint nem, mert ez egy gyakorlati tantárgy, és ezért nem lehet belőle osztályozó vizsgát tenni, ami ugye az érettségi feltétele.

Figyelt kérdés

Jó lenne idén lerakni, mert úgy sem nehéz, és akkor jövőre legalább nem kellene annyiból érettségizni.

Igazából utánanéztem a lehetőségeknek az interneten, de sehol sem találtam arra utaló jelet, hogy gyakorlati tárgyból nem lehet előrehozott érettségit tenni.. Az a gyanúm, hogy a suli csak azért mondja, hogy idén nem mehetek el, mert előző években pár embernek nem sikerült az előrehozott.. (fura, akkor még lehetett? >.< ) A hab a tortán, hogy a másik osztály csak két évig tanulja, kisebb óraszámban, ők meg leérettségizhetnek belőle..

Mit tegyek?


2009. febr. 1. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
érettségit akkor tehetsz ha befejezted belőle a középiskolai tanulmányaid, illetve arról eredményed is van(osztályozó) Jelenleg biztosan nem érettségizhetsz, kötelező hozzá az osztályozó.
2009. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt írtam, hogy osztályozót szeretnék belőle tenni, csak ezt nem nagyon engedik. :)
2009. febr. 1. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz, de csak akkor, ha van belőle jegyed, tehát osztályozót teszel a jövő évi anyagból. Nem értem, hogy miért nem engedi az iskolád. Fenyegesd meg őket, hogy bemész az önkormányzat tanulmányi osztályára, és panaszt teszel ellenük. Vagy küld be a szüleidet, hogy beszéljenek ők az igazgatóval. Még sosem hallottam olyanról, hogy egy iskola nem engedi az előre hozott érettségi vizsgát. Ja én is előrehozott érettségit tettem infóból, sőt nekem több ismerősöm is ezt tette, és sehol nem volt semmi gond, szóval az iskolád háza táján van valami bibi.
2009. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Tiszteletem, én a kérdező egyik osztálytársa vagyok, aki szintén ezzel a problémával szenved.

Tavaly, amikor jelentkeztem informatika faktra, akkor nem szólt nekem senki erről, sőt a tizenpár fős csoport kb felét mi tesszük ki, akik nem mehetünk előrehozott érettségire, pedig mindannyiunk alapvető szándéka volt, hogy ez év végén letegyük és jövőre eggyel kevesebb tantárgyra kelljen figyelni. Erre előállnak a fennt említett problémával. Mi heti 3 órában tanuljuk, és nem tehetünk, a másik osztály (mezgések) akik 2 órában tanulják, ők tehetnek, mikor még közel nincs akkora tudásuk, mint nekünk. Ez szerény véleményem szerint felháborító, és érlelődik bennem, egy komolyabb lépés is.

Ennyi a hozzáfűznivalóm.

2009. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Faktnál nincs így, én is faktos voltam és 11.be le tudtam tenni az érettségit bármilyen vizsga nélkül, tehát ha emelt órán tanulod és csak ott, nincs belőle alapórád, akkor bármikor leérettségizhetsz belőle
2009. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En nem voltam faktos, 11. felevkor csinaltam osztalyozot informatikabol, ev vegen pedig erettsegiztem belole. Mondjatok meg az igazgatonak, hogy nezzenek utana, mert ilyet lehet, es jogotok van hozza.
2009. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!