Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Több olyan kérdést olvastam,il...

Több olyan kérdést olvastam,ill válaszoltam rá, ami egy szakdolgozat elkészítéséhez volt adat. Ez természetesen később derült csak ki. Etikusnak tartjátok?

Figyelt kérdés

Szerintem minimum etikátlan, hogy közvéleményt kutat bárki úgy, hogy megtéveszti a jóhiszemű válaszolókat.

Emlékszem amikor én írtam a szakdolikat, mindkét esetben közölni kellett a kutatásban résztvevőkkel, hogy mire mondanak Á-t vagy B-t.

Én kizárnám innen az ilyen alakokat! :)


2009. febr. 1. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok benne problémát. Ez az oldal anoním, az embernek abból kára nem származik, ha válaszol, ráadásul mindezt önként teszi. Emelett a kérdésére teljesne objektív válaszokat gyűjthet a "kutató", hiszen a válaszolót semmi nem befolyásolja, még az se, hogy tudja éppen mit tölt ki, mire válaszol. Pszichológiai témájú kutatásnál pl gyakran nem is tájékoztathatod a résztvevőt, mert nem kapsz hiteles eredményt. Remélem érted a lényeget, lehet, hogy ő tájékoztatna csak nem teheti.

Véleményem szerint, ha nem engednéd, hogy más elolvassa, illetve felhasználja az itt elhangzott válaszokat, mint névtelen adat, akkor ez az oldal értelmetlen lenne.

2009. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy közölni kell, hogy szakdoliba mennek az adatok. Csak az a baj, hogy egyesek a könnyebb megoldást választják és valahogy ezt elfelejtik közölni. Ha az ő eszével gondolkodsz, te is azt fogod gondolni, hogy "úgysem tudja meg senki, hogy nem teljesen úgy csináltam a kutatást, ahogy azt kellett... és kit érdekel?". Elég szomorú, hogy ennyi lelkiismeret nincs benne, hogy ezt közölje :-(
2009. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

első válaszoló! igazad van, de ők ált. bölcsészek (igaz olvastam pszichológiait is )Nem zavarónak, csak egyszerűen modortalannak tartom az ilyen kérdésfelvetést, és főleg a kommenteket hozzá. Pl: tegnapi : köszi gyíkok, szakdolihoz gyűjtöttem ,jót röhögtem rajtatok, még össze is vesztetek miattam, pondrók, krokodilok mindenek voltak a válaszolók.

Én erre pipulok be igazán!

2009. febr. 1. 22:28
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Az egy dolog, hogy ez teljesen etikátlan - ráadásul romboló is. Ezek után hogyan válaszoljon jó szívvel az ember?


Meg lehetne keresni a tanárát annak, aki ezt elkövette (látszik a témából, és a tanár észreveszi a szakdolgozatból) - és elmondani neki.

2009. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Még annyit, hogy ha netán tényleg kutató lesz ez az ember - na az aztán az igazi istencsapás!
2009. febr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi gyikozason en is nagyon kiakadtam, mert az ember nem ezt varja! Milyen szoveg: cso gyikok...stb.

Diploma egy ilyen bunkonak?

Akkor legalabb ha tenyleg nagy segitseg volt neki az a rengeteg valasz, irta volna, hogy koszi, es kesz. Meg azt sem kellett volna neki megmondania, hogy nem is valos a kerdes. En biztos nem mondtam volna meg a 30. kerdes utan, hogy hahaha...de csak a suliba gyujtok anyagot. Ez gyerekes viselkedes volt.

Ok. gyujtson igy anyagot, szerintem nincs ebben semmi, de ne legyen mar a kerdezo bunko, ami utan megkapta amit akart.

Ugy tudod kivedeni a dolgot, ha nem valaszolsz, csak olvasol az oldalon.

2009. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
helyzetfüggő.ennyit muszáj volt megengednie magának, mert ha bejelentette volna, hogy a szakdolgozatához kell, akkor nyilván minden ember a legjobb/legértelmiségibb énjét veszi elő, így viszont teljesen hiteles képet kaphatott.
2009. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Etikátlan volt valóban, de az utolsó válaszolóval értek főleg egyet: a helyzet megkívánta, hogy a kérdező ne fedje fel a kérdése célját. így tényleg sokkal hitelesebb válaszokat kapott.

Ami nekem szintén nagyon nem tetszett, hogy amikor a kérdező, mikor felfedte magát, mindenkit legyíkozott. nem mintha nem lenne humorérzékem, de ez nem volt poénos. így nem lehet hozzáállni az emberekhez-még akkor sem, ha arc nélküliek.

2009. febr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
48%
Nem szakdolgozathoz gyujtott temat, hanem egyszeruen kamu kerdes volt, hazudott. De azt nem mondhatta, hogy "bocsi, csak szivattalak titeket", ezert irta, hogy "szakdolgozathoz kellett". Ne aggodjatok, sosem lesz neki diplomaja ;-)
2009. febr. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a szóban forgó topico(ka)t, de nem mindegy, hogy mire használja?

névtelenül válaszolsz neki, ingyen adsz információt.

vagy segítségből, vagy hogy még tudd is, te milyen rendes ember vagy,

vagy azért, hogy fitogtasd a tudásod, és így magadat ismerd el,

vagy azért, hogy a másikat lealázd, és így szintén magadat tarthatod értékesebbnek

vagy némi virtuális pirospontért, ha esetleg megköszöni egy üzenetben.

.

.

.

.

.

kiadtad az infót, már más profitálhat belőle,

de miért fáj, hogy mit csinál vele ?????

ha eleve nem volt szimpatikus, minek válaszoltál ????!!!!!!!

2009. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!