Szakdolgozat kérdés?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha egy másik szakdolgozatból idézek egy mondatot, hogyan hivatkozzak rá? Lehet úgy, hogy pl. [Kiss Piroska (2005]? Vagyis a szakdolgozatot készítő neve és az évszám, mikor írta a dogát? A formai és tartalmi követelményben nincs leírva miként kéne, de például ha egy könyvből idézek, ez a menete. Előre is köszi.


2011. szept. 3. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
kérdezd + a konzulensed! én sajna nem tudom, mert nem idéztem más dolgozatából....
2011. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogalmazd át a mondatot.:D

Egy szakdolgozat sztem nem olyan hivatalos dolog, amire hivatkozni kéne. Szóval nem támaszthatod alá vmi gondolatodat azzal, hogy vki más ezt írta a szakdolgozatában.

2011. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek. Igen, lehet át kéne fogalmaznom, de így olyan jól hangzik, szépen mutat benne :) Egyébként pedig 2 mondatot írtam "csak" ki ebből a dolgozatból, de ha bemásolom a google-ba, azonnal kidobja ezt a dogát. Ezért is félek tőle, nagyon sokat szenvedtem vele, nem szeretnék egy apró hibát sem véteni...
2011. szept. 3. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló, pontosan ezt hívják plágiumnak. :D Szerintem hivatkozhatsz rá úgy, mint egy könyvre, de tényleg kérdezd meg a konzulensed.
2011. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!