Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (1) Hogyan legyek aktív...

(1) Hogyan legyek aktív tanuló és (2) mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

(1)Kicsi korom óta mondják, h lusta vagyok, mint az állat, de nem hatott. Sajnos a PC jobban vonzz, mint a könyvek...A legfúrcsább az egészben az, h a kémia tanulás nélkül bemegy a fejembe és a Spektrumon lévő tudományos dolgok is megmaradnak a fejemben.

(2)Ahogy mondtam jó vagyok kémiából, irodalom-, nyelvtan tantárgyakból + a helyesírásom is jó(általában), jó a nyelvérzékem, jó rajzos vagyok(aránylag), kötelező (nép)tánc órákon a tánctanárom mondta, h jó a ritmusérzékem, jó a memóriám, ha figyelek és kialszom magam(persze suliban nem szotam figyelni és éjfélig kockulok)... Sajnos halvány lila gőzöm sincs, h mi legyek. Az egyik unokatesóm kémikus, van a családban malomban dolgozó(tudom hülyén hangzik)jól kereső rokonom, van tanár rokonom, van nagy ló tartó és versenyző rokonom és van azt hiszem valami jogász is valahol távolébb a rokonok között. A kémia sajnos csak hobbi szinten fog meg, malomban, h jól keressek ahhoz valahogy nagyfőnöknek kéne lennem, tanár nem akarok lenni, mert addigra végleg megutálom a sulit, meg rosszul is keres, a lovak meg nem olyan egyszerűek, h leteszem a vizsgát és veszek 20 versenylovat, a jogi dolgokról semmit sem tudok, rajzolni csak aránylag tudok, a nyelvérzékkel meg nemtudom mit kezdjek(talán tolmács, de akkor ide-oda kellene utaznom)[tesi, matek, fizika, töri az szóba sem jöhet]...

Lehet, h csak magamnak mesélem be, h egy munka sem jó a számomra és valami szupermelót akarok.

Jó sokat írtam...Na hajrá!XD


2011. jan. 27. 23:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Férfi munkát ajánljatok, de ne fizikait! Amúgy a matek és a fizika rosszul megy nekem, de a logikám jó.
2011. jan. 27. 23:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom, de ha jó lenne a logikád, akkor menne a matek:)

Szerintem az lenne a legjobb, ha felmennél a felvi.hu oldalra és elkezdenéd nézegetni a szakleírásokat. Majdcsak megfog vmi:)

2011. jan. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jah és a lustaságodon csak te tudsz felülkerekedni. Nekem pl. az segített, hogy találtam olyan dolgot, ami tényleg érdekel, és minden vágyam, hogy azzal foglalkozhassak.

Előtte nem igazán bírta leülni tanulni (bár szerencsére anélkül is jól ment a suli), de egyemen már muszáj volt:) Így aztán erőt vettem magamon:D

Első voltam.

2011. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A matek azért nem megy nekem mivel itt már nem csak szorzás, osztás stb. van hanem olyan, h háromszög egyenletének a gyöke meg ilyen hülyeségek(pl egy a másodikon +öt a másodikon=C a másodikon)...Igazából lehetnék matekból(még ebből a részéből is) ötös, de valahogy matekon automatikusan kikapcsol az agy és csak leírok pár dolgot a füzetbe amit fél füllel meghallok.XD

És a Portal és a Prey nevű játékokat gyorsan kivittem(igaz, h rövidek alapból, de azon belül is rövid idő alatt---ahogy láttam mást tökölni vele).

2011. jan. 28. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Most magyarázkodhatsz felőlem, de a matek akkor is csak logika:D
2011. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!