Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el egy olyan...

Hogy kezdjek el egy olyan fogalmazásféleséget, ami a matematikáról szólna?

Figyelt kérdés
14/L
2011. jan. 28. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Matematikáról? Azon belül miről?

Így nehéz tanácsot adni, de én a nagy matematikusokkal kezdeném, egy kis történeti áttekintéssel, honnan indult, hova tart, érintőlegesen belevenném azokat a tudományokat is, amiknek a matematika az alapja.

Esetleg lehet még szó a matematika mindennapi alkalmazásáről és hasznosságáról a mindennapokban.

Mivel nem adtál egyértelmű irány, így most ezek jutottak eszembe, de lehet, hogy rossz nyomon vagyok.

2011. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrétum, csak annyi h. matek, akkor szerintem írj arról, h. a mindennapi életben hol található meg a matematika.ha gondolod, simán írhatod kezdésnek azt is, h. az iskolában kaptál eghy ilyen feladatot és nem tjutott eszedbe, semmi ezért inkább elmentél sétálni, séta közben bementél a boltba venni ezt azt.... Csak persze szépen megfogalmazva.Hisz a boltban a pénztárnál, a húsos pultnál, ha már csak fél kg kenyeret veszekl, vagy azt nézed h. melyik termék mibe kerül, akkor is matematikával találkozol, vagy az állomáson amikor azt nézed h. a gyorsított vonat hábny perc alatt ér Bp-re és az ami késöbb indul,de mindenhol megáll, az hány percel késöbb ér a végállomásra(erről a Máv honlapján is szedhetsz konkrét adatot,ha nem akarsz számolgatni),de ha csak azt számolod h. mennyit kell még aludnod a szünetig, vagy a számítástechnika, közgazdaságtan, fizika, kémia mind-mind matekon alapszik.Nekem ez az ötletem.
2011. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10:30-as vagyok, ja és akkor a fogalmazásban írhatod, h. így rájöttél h. a mindennapokban bárhol összefiuthasz és találkozhatsz a matematikával(tanulságként)....Vagy vmi ilyesmi.
2011. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, ezek bevezetésnek nagyon jók. Amúgy a "végtelenségről" szeretnék írni.
2011. jan. 29. 18:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!