Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmennétek így osztálytalálkoz...

Elmennétek így osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés
Kaptam egy e-mailt egy volt osztálytársamtól, hogy szervezik az általános iskolás osztálytalálkozónkat. Ez lesz az első. Eddig mindig úgy gondoltam, hogy én menni fogok tuti, de közben úgy alakult, hogy nincs sok kedvem. egyrészt a sulinak lesz az éves bálja ahova majdnem 4 000 egy vacsorajegy és annak keretében akarják megoldani a osztálytalálkozót is. De oda akkor ki kellene öltözni, ruhám nincs, a ballagós kosztümömet is kifogytam, szal azt se tudom felvenni, újra most végkép nincs pénzem. ezenkívül, ami igazából a legfőbb ok az az, hogy most szeptemberben kezdtük az egyetemet, 2 ember van aki szakközépbe ment és már dolgozik, a többiek egyetemisták. Én anno kítűnő tanuló voltam, orvosira akartam menni, tanárok is hatalmas elvárásokkal voltak felém. De én időközben változtam, gimiben nem voltam eminens, nem jártam versenyekre, az egyetemet most hagytam ott. Nekem ciki lenne így megjelenni, azok a szánakozó arcok, meg az én megmondtamok, vagy éppen a sose gondoltam volna hogy pont Te típusú mondatok. egyszerűen félek megjelenni, és semmi kedvem nincs jópofizni ott órákig. Ti elmennétek a helyemben? Vagy ha nem mit mondjak miért nem megyek?
2011. jan. 29. 18:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
ha nincs kedved, akkor ne menj el. Nem kell magyarázkodni, de ha mégis szeretnél valami kifogást, akkor annyi h beteg vagy azt csá..:D
2011. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Beteg vagyok.. basszus látszik, hogy mostanában sehonnan nem kell lógnom, eszembe se jutott a legalapvetőbb kifogás:)
2011. jan. 29. 19:07
 3/12 anonim ***** válasza:

A helyedben én sem mennék...

Amúgy is ezek az osztálytalálkozók arról szólnak, hogy ki mivel tud dicsekedni (férj, gyerekek, gazdagság, egzotikus utazások, rózsadombi lakás, stb.)...

Általában azok is szervezik, akik gyorsan közzé akarják tenni a dicsőségeiket...

Kell ez neked?!...

2011. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én elmennék a helyedben.

Én egy erős gimibe jártam, majdnem mindenkiből orvos vagy gyógyszerész lett (kémia-biosz tagozat volt), de belőlem csak óvónő. Nem nézett le senki, teljesen normálisan kezelték a dolgot. Volt egy osztálytársam, aki ellébecolta a 4 évet, ő 6 év kihagyás után gyógypedagógus lett. Ketten otthagyták a gyógyszerészetit, mert megmondták, hogy nem bírták, belefáradtak a kémiába, hiába voltak kitűnők kémiából. Viszont volt egy másik lány, aki a 4 évig végig kitűnő volt, fel is vették egyből az orvosira, de 2 év csúszásban volt, ezért nem jött el. Ha eljön, és felvállalja, hogy bizony csúszott, mi lett volna? Mindenki tisztában volt vele, hogy bizony nehéz az orvosi. Mindenki tudta, hogy miért nincs ott, és őszintén szólva ezért lett egy kicsit mindenki által "elkönyvelve". Egyszerűen homokba dugta a fejét, ami valljuk be, elég kicsinyes viselkedés.


Ha szeretted az osztályod, akkor igenis menj el, és vállald, hogy mi lett veled. Megmondod, hogy kicsit félresiklott az életed, de most végre úgy tűnik, hogy egyenesbe jött, megtaláltad azt, ami igazán érdekel. Semmit nem jelent az, hogy általános iskolában orvos akartál lenni, kamaszkorában félévente más akar lenni a gyerek.

2011. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

én elmennék mert engem nagyon érdekelne hogy kivel mi van, mennyit változott, stb..

ha meg nekem szegeznék az ilyen idétlen kérdéseiket leszerelném őket... :D az én életem nem az övék.

amúgy meg 'jobb megbánni amit megtettél mint amit nem tettél meg' ;DD carpe diem.

2011. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A mi osztálytalálkozónk is elmaradt. Lemondtam, puccos vacsorát akartak, nekem erre nem volt pénzem, diák vagyok, nincs 4-5 ezer forintom egy vacsorára, ami rádadásul nem is tartalmaz semmi különöset, csak egy tál étel és egy pohár pezsgő. Később kiderült, hogy a 26-ból 5-en mentek volna el, így inkább lemondtak az ügyről! :)

Igazából én is félek az ilyen olyan megjegyzésektől szerintem ez természetes, mást nem tehetsz minthogy kiállsz magadért, avagy ha nagyon nincs kedved nem mész el.

2011. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

iskolai bálra, ami gondolom, tornateremben lesz, nem kell nagyestélyi, elég szoknya / nadrág + valami csinosabb felső. szóval valahogy egyszerűen is meg lehet oldani abból, ami van.

ne aggódj, nem te vagy az egyetlen a világon, aki félbehagyott valamit.

ha egyébként szívesen lennél a többiekkel, menj el!

2011. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szóval nincs egy göncöd sem, amit fölvegyél, és nyavalyogsz.

Egy dolgot dönts el: érdekelnek a volt osztálytársaid vagy nem?

2011. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ez egy igencsak kiöltözős esemény (voltam 1X mikor még abba a suliba jártam), és nem nyavalygok tényleg nincs ruhám rá.


"Megmondod, hogy kicsit félresiklott az életed, de most végre úgy tűnik, hogy egyenesbe jött, megtaláltad azt, ami igazán érdekel."

Az a baj, hogy ez így nem igaz. Nemrég történt ez az egyetem otthagyás és egy csődtömegnek érzem magam, azt se tudom mihez kezdjek az életemmel. És pont ezért nem hiszem, hogy lenne erőm megjátszani az erőset mindenki előtt. Főleg, hogy rengetegen lesznek ott, nemcsak osztálytársak, de az összes volt tanárom. És nem az hogy szégyenlem, hogy otthagytam az egyetemet, csak azt érzem, hogy hiába mentem a környék legjobb gimijébe, hiába voltam kitűnő, jelenleg még az is aki egy nevenincs szakközépbe ment, többet tud felmutatni mint én, mert legalább melózik, van munkája és tart valahova az élete, én meg becsődöltem.

2011. jan. 29. 21:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, ha most nem megyek legközelebb attól még hívni fognak? Mert a társaságot szerettem, sőt sokakkal kapcsolatban maradtunk, néha összefutottunk, kb évente egyszer, nem arról van szó, hogy senki nem tud senkiről semmit. De most akkor se érzem elég erősnek magam, hogy jópofizzak.
2011. jan. 29. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!