Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy főiskolás/egyetemista egy...

Egy főiskolás/egyetemista egy hónapban átlag mennyi pénzt utal ide-oda?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy általában egy hónapban mennyi pénz-utaltok át ide-oda, illetve hogy zajlik egy átlag felsőoktatásban tanulónak a pénzügyi élete.


Azért kérdezem, mert nekem most van egy bankszámlám hozzá pedig egy dombornyomott kártyám. Sajnos itt azonban a Direknet szolgáltatás pénzbe, kerül míg a legtöbb helyen ez ingyenes. Ettől függetlenül megvagyok elégedve az egész számlacsomaggal.


Úgy hallom hogy az egyetemeken/főiskolákon mindenféle dologért /vizsgák, tantárgyfelvétel, stb/ pénzt kell utalni.


Megköszönném ha valaki felvilágosítana ez ügyben!!


2011. jan. 30. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mindent időben megcsinálsz, akkor nem kell fizetni. Késett tárgyfelvétel/tárgyleadás, utóvizsga, elkésett indexleadás ilyesmikért kérnek pénzt. Én most vagyok ötödéves, de még egy fillért nem kellett az egyetemnek utalnom. :D

Amúgy meg ha a csomagban olcsóbb, általában készpénzzel, csekken is el lehet intézni az ügyeket.

2011. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Változó, mert például akik kollégisták, azoknak havonta kell utalgatni a kollégiumi díjat. Akkor költségtérítéses képzésen félévente kell a tandíjat, egyes egyetemeken pedig a bukott kreditekért is kell fizetni.

Én mivel egyik sem voltam még, még soha nem volt szükség rá, hogy utaljak.

2011. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. jan. 30. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!