Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen átlag kell, és mennyit...

Milyen átlag kell, és mennyit kell tanulni, ha egyetemre akarok menni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hova akarsz bekerülni. Elég nagy különbségek vannak.
2011. okt. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Olyan 4,8 átlagra tippelek, stabil tudással. És ez csak a kezdet. A fiamék osztályátlaga volt ennyi, a tatai Ötvös gimibe. ( matek tagozat ) valamennyiüket felvették fóiskolára, egyetemre. Ahogy én láttam, ezek a gyerekek nem gyötrődtek a tanulással. Egyszerűen tudtak. De biztosan nem véletlenül verbúválódott ilyenné az osztály.
2011. okt. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4.8-as átlagom volt tavaly, emelt töri 5ös évvégi, 5ös érettségi magyarból, töriből, latinból, angolból, angol középfokú. Csak matekból és biológiából lettem 4-es, és mivel közig.karra jelentkeztem a biológia egyáltalán, a matek pár pontot számított csak. Ehhez képest 20 ponttal csúsztam le az államiról... Úgyhogy nem minden a sulis átlag, sőt...
2011. okt. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Igazából az átlag számít valamit, csak nem tükröz semmit, mert ugye iskolánként mást jelent egy jegy, meg tanáronként. Az érettséginek meg jól kell sikerülnie és nem árt az emelt szint, mert amilyen gyökér érettségik vannak, bárki megírja ötösre, akin nem végeztek előtte lobotómiát.
2011. okt. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az SZTE-re szeretnék menni majd, Természettudományok és Informatika karra, emelt magyar,töri,angol,fizika,info érettségivel...+ még valamit hozzáveszek majd :D
2011. okt. 11. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

iszonyat felesleges 88 emelt szintet tenni. megnézed, melyik tárgyakat számítják be az adott szakra, aztán abból választasz kettőt, csinálsz belőlük emelt szintet + egy nyelvvizsga, a többit meg leszarod, csak átmenj.

ugyanis kétféleképp számítják a felvételi pontokat és a jobbat veszik figyelembe. vagy az átlagot szorozzák fel + a 2 kért tárgy pontszáma vagy csak simán 2* a 2 kért tárgy. ez utóbbi szerintem sokkal könnyebb.

nekem pl fizika emelt, fizika oktv és matek közép volt ami a felvételi pontszámom adta. ugyanis németből minden éven épp csak átcsúsztam, magyar szintén közepes volt. annyi pontom volt, hogy a bme+elte pontszáma együtt kevesebb volt.

2011. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Semmi sem felesleges, amit megtanulsz. Idegen nyelvvizsga meg kimondottan nagyon jó. Mivel a fiamnak egyedül volt az évfolyamon állami nyelvvizsgája, elsőben, szinte válogathatott a külföldi egyetemek, főiskolák között. Freibergbe ment, állami ösztöndíjjal. Mire végzett meglett a diplomája, és a német-angol felsőfokú nyelvvizsgája.

2011. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!