Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet két szakot összeegy...

Hogy lehet két szakot összeegyeztetni?

Figyelt kérdés
Sokan két egyetemre járnak egyszerre, de nem tudom elképzelni, hogy lehet ezt megoldani. A gyakorlatok simán ütközhetnek egymással, arra pedig ugye kötelező járni. Azért érdekel, mert én is akarok jelentkezni egy másik szakra is. Ahhoz viszont javító érettségit kéne írnom, de ha nem tudnám összeegyeztetni az órákat felesleges pénzkidobás lenne. Levelezőre meg csak másik városba tudnék járni, mert csak azon az egy helyen ingyenes az a szak amit kinéztem, viszont pénteken is van oktatás. Szerintetek hogy oldjam meg?
2011. jan. 30. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani. Általában egy szakon belül meg tudod oldani, hogy ne legyen ütközés. Ha a két egyetemen előadás és gyakorlat ütközik, akkor a gyakorlatra mész. Ha előadás előadással, akkor választasz, bár én ebben az esetben felváltva járnék.

Ha gyakorlat és gyakorlat ütközik, akkor pedig beszélni kell mindkét tanárral, hogy engedjék, hogy felváltva járj. Esetleg adnak valami külön feladatot, de általában meg szokták engedni.

2011. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt sokan úgy oldják meg, hogy az egyik szakot levelezőn csinálják, ugyanakkor ha idejük engedi bejárnak ugyanúgy a nappalisok órájára is. Ugye előadásokra bárki bejárhat, ha pedig olyan a gyakorlat ahol összeszokott csoportok vannak, műszerek kellenek stb, akkor beszélnek a gyakorlat vezetőkkel, hogy ez a helyzet, és szeretnének ők is részt venni, így nekik ezek nem sokat számítanak a fél évükbe, még is ott voltak, látták, bejártak amennyire tudtak, így kicsit könnyebb talán, mint ha enélkül csinálnák!

Ha ugyanazon egyetemről van szó, akkor nézegesd végig az órákat esetleg mások órarendjeit, hogy hogyan is lehetne megoldani, tudsz e akkreditálni valamit kapásból, ha mindkettőre nappalin járnál hogyan jönnének össze az óráid... Viszont pl ha Nyíregyházára jársz jelenleg, és Budapesten vennéd fel a másik szakot, akkor értelemszerűen nem is kérdéses mennyire lenne összeegyeztethető! :)

2011. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!