Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy középiskolában sztrájko...

Ha egy középiskolában sztrájkolnak a tanárok, akkor azt nyári vagy tavaszi szünetben be szokták pótolni a lemaradást?

Figyelt kérdés

Szerbiában élek, ahol ugye 1500 iskola sztrájkol(t). A miénk még nem, de ez kérdéses. Tehát, ha lesz sztrájk, és emiatt elmarad a tanítás, akkor mennyi az esélye, hogy bepótolják?

Általános suliban, a H1N1 járvány miatt maradt el, az volt bepótolva, de sztrájk, ha jól emlékszem, nem.

Vagy ez az iskolától függ?


2011. jan. 31. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én is szerbiai vagyok. a belgrádi TV bemondta, hogy a nyári szünetből veszik el ezt az egy hetet...
2011. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is szerbiai vagyok és én is ugy tudom,hogy az év végét később fejezzük.Ám hova valósi vagy,kedves kérdező?
2011. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Horgosi vagyok, de Kanizsára járok suliba gépésztechnikusnak, és persze köszönöm a válaszokat :)
2011. febr. 2. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű oka van annak, hogy miért nem sztrájkolnak a pedagógusok. A tantervben elő van írva, hogy kb. 180-185 tanítási napnak kell lennie egy évben. Na most, ha sztrájkolnak, akkor a kieső napokat be kellene pótolni (hétvégente vagy még nyáron is, ha elhúzódik). E mellett, a sztrájk alatt FELÜGYELETET kell biztosítani a gyerekeknek, vigyázni kell rájuk, így az ég világon semmi értelme nincs a sztrájknak (be kell menni, de nem tanítasz, hanem felügyelsz az unatkozó és rosszalkodó gyerekekre...ugye nem hiszi senki sem, hogy végigülnek szótlanul 4-6 órát a gyerekek)...többek között édesanyám is (aki szintén pedagógus) emiatt nem sztrájkol...mert "elégséges szolgáltatást" kell biztosítani...ami, mint írtam a pedagógusoknál azt jelenti, hogy gyakorlatilag ugyanúgy a gyerekekkel kell lennie...

Egy sztrájknak csak akkor van értelme, ha lakat kerül az iskolákra, és akkor a szülök gondoskodjanak a gyerekeik elhelyezéséről...ahogy tudnak...

De akkor meg mindenki azon siránkozna, hogy sz*mét pedagógusok, mégis mit képzelnek magukról...meg jönne a szokásos sok okostóni....

2013. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!