Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, hogy...

Mit lehet csinálni, hogy folytathassam a sulit?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy háromszor vettem fel 1 szigorlatot és nem sikerült. Az elsőre családi okok miatt nem mentem el, a másodikra + nem mehettem el, mert rosszul lett meghírdetve csak a negyedéveseket szigorlatoztatták le (én másod éves voltam), de én is fel tudtam venni, de nem mehettem el, így ugrott 1 lehetőség, a mostani + nem sikerült. Háromszor lehet felvenni utána megszűnik a tanulói jogviszony a sulival, szóval most mennem kellene a suliból. Költségtérítéses vagyok, 7 félévet fizettek a szüleim, most meg annyi, már nem tanulhatok ott. Azt mondják a kérelmet nem fogják elfogadni, szóval felesleges is írnom. de még lenne 1 lehetőségem szigorlatozni, mert a 2. lehetőséget meg sem adták, el sem mehettem, mivel nem negyedéves volta, de ez nem az én hibám rosszul hírdették meg! Mit lehet még ilyenkor csinálni? Hogy folytathatnám mégis a sulit? Olyat nem lehet, hogy leadom az egyik szakot, amiből nem sikerült a szigorlat és csak 1 szakos leszek? Valaki nem tudja, hogy működik ez? Mit lehetne csinálni??
2009. febr. 7. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik suli ez, és milyen szak? Én most végeztem félévkor a Debreceni Egyetemen. Ott a 3. vizsga után dékáni engedéllyel elmehetsz egy 4.-re, ha az sem sikerül, 2 évre eltiltanak a szaktól ,de utána folytathatod. Amugy az is egy megoldás, hogy a másik szakot folytatod. Ha egy szakon nem tanulhatsz tovább, attól még a másikon igen. Szóval tudod folytatni egy szakon.
2009. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!!!

A nyíregyi suliról van szó. Nekem azt mondták, hogy törölni kell ilyenkor a hallgatói jogviszonyt. Azt nem mondták, hogy esetleg folytathatnám 2 év után. Azt mondják a dékán nem szokta engedélyezni a 4. vizsgát. Nem tudom milyen lehetőségek vannak még, h tudnám esetleg folytatni a sulit?

2009. febr. 7. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Én jártam a nyíregyi fősulira 1,5 évet, igaz levelezőn, de sosem hallottam arról, hogy végleg abba kéne hagyni a sulit, ha nem sikerül a vizsga. Csak arról volt szó, hogyha nincs meg egy évben a minimum 15 kredit, akkor törlik a hallgatói jogviszonyodat. Nálad mi a helyzet kredit ügyben? Megvan az évi 15?

Amugy a másik szakodat meg tuti, hogy folytathatod, hiszen elvileg a két szaknak semmi köze egymáshoz. Tanulmányi osztályon nem érdeklődtél utána?

2009. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál +int! Aranyos vagy, h mindig válaszolsz! A 15 kredit az meg van, még több is. Majd hétfőn megyek a Tanulmányira csak érdeklődni szerettem volna előtte, h képben legyek, h milyen lehetőségeim vannak, ne érjen meglepetés a T.O.-n Még1szer köszönöm szépen a válaszaid!!!
2009. febr. 7. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dékánnak kérelmet kell írni beleírni azt is ,hogy a másodikra nem mehettél el. Ha nem engedi meg akkor sincs veszve minden ,mert átvesznek ha kéred levelezősre az eddigi tárgyaidat meg elfogadják. Szegeden így működik,de Nyíregyházán nem tudom
2009. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm Neked is a választ! Köszönöm, h segítettetek!
2009. febr. 8. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!