Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi pánik. Megoldás?

Érettségi pánik. Megoldás?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, de mégis irtóra félek az érettségitől. Légyszi, senki ne jöjjön azzal, hogy egyetemen mennyivel nehezebb lesz meghogy már ezer ilyen kérdést tettek fel itt. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ti mit éreztetek az érettségi előtti napokban? Hogyan készültetek az érettségire a véghajrában? Van valami módszeretek arra, hogy nyugodt maradhassak? Másik problémám, hogy nem tudom hogyan fog eszembe jutni az adott tétel a szóbelin mégha meg is tanultam. Hiszen 100 db van és az ember felejt... Kérlek segítsetek!
2011. febr. 10. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Nem olvastam végig a hozzászólásodat, de az egyetemen egy vizsga nehezebb, mint az érettségi, úgyhogy no para.
2011. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

No para :) Tavaly én is paráztam, igaz, csak az érettségi előtti 1-2 napban. Szóbelin tuti, hogy eszedbe fog jutni minden, főleg, hogy előtted lesz a szöveggyűjtemény, az atlasz stb... Nem nehéz, én a végén már majdhogynem röhögve jöttem ki :)

Nyugton maradni úgysem fogsz tudni, esetleg csillapíthatod rágózással, cukorkaevéssel, rágcsálással.... Csak aztán ha rágózol, el ne felejtsd kivenni, mielőtt bemész :)

2011. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kb mindenki izgul, akit kicsit is érdekel az, hogy hova veszik fel, hány pontja lesz...

Én anno elég magas ponthatáros helyre adtam be a jelentkezést, ráadásul az volt minden álmom, így máshova el sem mentem volna. Elég parás volt, hogy vajon sikerül-e:D

De érettségin simán eszedbe jutnak a dolgok. Van rá elég idő. A magyarnál meg a törinél amúgy sem sokat kell vájkálni a memóriádban, mert szinte csak szövegértés.

Mateknál meg függvénytábla sokat segít. Arra mindig figyelj, hogy minden egyes lépés írj le! Bnőm ezen jó sok pontot bukott.

A szóbelin meg tök segítőkész szokott lenni még a legszemetebb tanár is. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Szóval nyugi:)

2011. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem mákom volt:) 3 tantárgyból kettő számított, így úgy voltam vele, hogy ha egy nem sikerül, a másik kettő csak bejön:) És mivel az első jól sikerült, már nyugodtan mentem neki a többinek.
2011. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mefedron, olyan beszélhetnéke jön rád, hogy mind a 100 tételt elmondod ;))
2011. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!