Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Helyesek a német mondataim?

Helyesek a német mondataim?

Figyelt kérdés
Der Fasching war gut.Wir spielten den wilden Westen.Ich zog mich als ein Begräbnis Unternehmer an.<- Na ez a mondat szerintem nagyon katasztrófálisan sikerült.(Temetkezési vállalkozónak öltöztem.)Tudom,hogy war-ral is lehetne,de nem akarok annyi wart használni.Unsere Klasse erwarben den ersten Platz.Der Preis war eine Torte,und eine Urkunde.Auf dem Fasching tanzten die Kinder.Dann spielte ich Poker.Ich hatte kein Glück.Aber es machte Spaß(Es macht Spaßból gondoltam.).Ich spielte Poker zuerst.
2011. febr. 12. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

sziaa,

az elsö mondatodat egy kicsit átformálnám, h :


Der Fasching war sehr gut. Wir spielten, als wir in damaliger Westerzeit wären. ( gondolom vadnyugatost játszottatok. )


utolsoban a Spaß machen kifejezés jó de én a két mondatot összekötném. Gondolom kezdö vagy, de ne félj töle , merj összetett mondatokat alkotni:);)


Aber es machte Spaß, weil ich zum ersten Mal poker spielte.


remélem jó lesz:)

a többi jónak tünik

2011. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!