Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért támogatják jobban azt...

Miért támogatják jobban azt hogy orvos legyek, mint azt hogy kutató?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a biológia és a kutatások, szüleim nem annyira iskolázottak, de okos és lelkes emberek ami azt jelenti hogy már kiskorom óta nézegethettem különböző kutatásokkal/orvoslással kapcsolatos könyveinket. Szívesen költöm én is a pénzem hasonló könyvekre, újságokra, böngészek cikkeket a neten és nézek érdekes dokumentumfilmeket. Van egy modernnek mondható mikroszkópom is, és lány létemre szeretem tanulmányozni akár a bogarakat is. Ezt csak azért írtam le hogy jelezzem, nem egy hirtelen ötlet, hogy kutató szeretnék lenni. Már elég rég utána néztem a lehetőségeimnek. Biológia alapszakra szeretnék menni, szakosodni, stb. és szóba jöhetne a végén a phd képzés is. Persze nem tudok mindent előre eldönteni, de tényleg szívből csinálnám és elég kitartó is vagyok.

Viszont elszomorít hogy nem támogat senki. A szüleim kinevettek hogy én "túl h.lye vagyok hozzá és ha annyi eszem lenne akkor orvosnak mennék"

Az Educatio kiállításon ott volt az egyik egyetemnek a professzora (úgy nézett ki) aki készségesen beszélt arról hogy mi történik ha tanár szeretnék lenni, én zavaromban megkérdeztem hogy mi van akkor ha a kutatás érdekel és azt mondta hogy nincs esélyem, túlképzés van ilyen téren és max. phd képzéssel lenne esélyem ha lenne, mert ott is csak a legjobbak tudnak elhelyezkedni(ez után persze nem mertem benyögni hogy nem tántorítana vissza még a sok évnyi tanulás sem). Ez elszomorított, főleg miután két osztálytársam akik orvosira készülnek, ők minden sátornál pozitív visszajelzést kaptak. Nem értem, mikor persze orvosokból hiány van de végképp nem lehet azt mondani hogy könnyebb lenne. Pedig ők úgy állnak hozzá, hogy ha nem veszik fel őket simán, akkor fizetősre, ha arra sem akkor majd ügyvédek vagy hasonlók lesznek, lényeg hogy pénzük legyen. Nem ítélkezek, de jó lenne nekem is néha egy kis biztatás. Egy kedves tanár (nem biológia szakos) ismerősöm szintén kinevetett hogy ennyit úgy sem bírnék, és nem ő az egyetlen ilyen ismerősöm, sőt inkább ellenpéldát nem tudnék hozni.

Sajnálom hogy túl hosszúra sikerült, de már nagyon el vagyok bizonytalanodva hogy tényleg én élek-e álomvilágban vagy nem lehetetlen ez a cél?


2011. febr. 15. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen a célod elérése.

Nem szabad feladni, és elfelejteni sem egy pillanatra se, hogy mit akarsz az élettől.

Ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak.Akik kinevettek, tudják-e, hogy mi lakik benned? Tudják-e, hogy mindig látod a célt?

Tudják-e, hogy okos vagy, és mindent akarsz tudni?

Te tudod magadról. Ha én lennék bármelyik szülőd, nekem ennyi elég lenne, én bátorítanálak.

2011. febr. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hozzád hasonló emberek érnek el valamit, csak annyit jegyezz meg, hogy neked kell ezért küzdened, még akkor is, ha mások nem hisznek benned. Állj a sarkadra és csináld! Hány olyan híres személy volt, akiben nem hittek, kinevették, de végül elérte a célját(és a megbecsülést)? Tudod mit akarsz, szerintem ez kincs, én 20 éves koromig nem tudtam mit akarok csinálni, ezért sok időm kárba veszett. De most bármi áron elérem, minél több akadály lesz, én annál elszántabb leszek. Intelligens lány vagy, elérheted.
2011. febr. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert kutatóból egyrészt sok van, másrészt nem lehet megélni belőle. Jó, tudom, ez téged nem érdekel, de majd fog érdekelni, 10-20 év múlva, csak addigra már késő lesz. Tudom, valósitsa meg az ember az álmait, csak épp azért még kenyeret se adnak a boltban. Aki kuttóként megél normálisan, az szerintem kb. a kutatók 5-10%-a. Szerencse is kell hozzá, nem csak a tudás...És lányként kell tanulnod érte PhD fokozatig, ami azt jelenti, hogy kb. 26 éves leszel, mire meglesz a Phd, ha jól számolok. Ekkor elkezdhetsz dolgozni. Addig még nem dolgoztál egy percet se.

Családot tehát ne akarj 30 éves korodig tuti. Kezdőként (4 év munka után) elmész szülni, elfelejtesz mindent a 2-3 év alatt, majd visszamész, de a tudomány addigra 5 lépéssel előtted... Kisgyerekesként, lemaradt szakmai tudással nem te leszel a kedvenc munkaerő, az tuti...

Na, ilyenek miatt mondja ezt mindenki neked.

HA tényleg okos, értelmes vagy, akkor el tudod dönteni a dolgot.

Ha nagyon ezt akarod, akkor megcsinálod, csak ne mondd, hogy nem tudtad, mibe vágsz bele...

2011. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha orvos leszel, akkor is kutathatsz, de biztosabb megélhetést jelent, mintha "csak" kutatással akarnál foglalkozni.

Tényleg vedd figyelembe azt is, hogy egy idő után meg kell állnod a magad lábán, meg kell élned valamiből, valószínűleg egy idő után családod is lesz, és nem biztos, hogy egyetlen keresetből meg tudtok élni, ha te nem kapsz munkát kutatóként. Azt meg gondolom te sem szeretnéd, ha lenne egy végzettséged, de azzal nem tudnál elhelyezkedni, és valami teljesen más, számodra érdektelen munkát kéne végezned. És orvosként tényleg van lehetőséged kutatásra is.

2011. febr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert Mo-n nincs pénz kutatásra, nincs elég lehetőség. Megélni meg aztán főleg nem lehet belőle. Ha kutatni akarsz, akkor külföld felé érdemes kacsintgatni.

Egyébként nem nagyon van olyan, hogy vki csak kutató szerintem. A legtöbb ember, aki ilyennel foglalkozik, az orvos vagy egyetemi tanár, professzor...

2011. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben ezt csinalnam:

Jelentkezz egy biologia-alapszakra valamelyik jobb egyetemre itt Magyarorszagon. Majd utananezel, hogy milyen lehetosegek vannak kimenni erasmusra vagy mas modon kint tolteni egy felevet egy nevesebb kulfoldi egyetemen. Ha kijutsz, megerdeklodod, hogy milyen mesterkepzesek vannak ott, es hogy milyen kutatasi lehetosegek leteznek. Ezek utan arra a kulfoldi egyetemre jelentkezel mesterkepzesre, es ha eleg ugyes vagy, lehet felvesznek phd-kepzesre is, es ott vegezheted a kutatasaidat.

2011. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!