Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a külömbség a kutató...

Mi a külömbség a kutató orvos, és a biológus között?

Figyelt kérdés
Szóval nem olyan orvos aki korházban, rendelöben dolgozik, és a betegekel "foglalkozik", hanem aki a laborban kutat, kisérletezik.
2011. jan. 3. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Nagyjából 10 egyetemi év.
2011. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvos leginkább emberekhez kapcsolódó kutatásokat végez, a biológus jóval tágabb területen mozoghat.
2011. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

Kutató orvos többet tud, több mindenbe van belelátása. Egy biológus pedig nem igen hoz létre dolgokat.

Tényleg hatalmas a kettő közti tudás, különbsége.

2011. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert ugye hatalmas a két szak közzöti a felvéti ponthatár. (Orvosi 420+ körül van) és nekem maximum 380 körül lesz. És vesztettem már igy is 2 évet (Tovább maradtam oviba, és nyelvi elökészitös gimi), és nem szeretnék emiatt halasztani még egy évet, HA hasonló a két szak. Egyébként legjobban a gerontologia, genetika, sejtbiogia, neurologia érdekel ilyen sorrendben. :D (Ha ez számit valamit)
2011. jan. 3. 20:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van különbség bőven. Aki kutatóorvos, annak orvosnak kell tanulnia, mindent meg kell tanulni, amit egy orvosnak is tudnia kell. Ha tudod, hogy téged nem vonz a gyógyítás, akkor szerintem semmiről nem maradsz le, ha nem orvosira mész. Nálunk, az SZTE-n sok biológus dolgozik orvosi kutatólaborokban, és teljes értékű munkát végeznek ők is. Ha biológusnak tanulsz, akkor is beléd tömnek mindenféle egyéb tárgyat, de szerintem sokkal átfogóbb képet kapsz így az élővilágról (orvosin a betegségeket tanulod nagyon részletesen, sokkal részletesebben, mint biológusként, viszont nem kapsz egy áttekintő képet az élővilágról, ami szerintem ugyanolyan fontos, csak más szemszögből). Ismerni fogod a növények rendszerét, felépítését, az állatok rendszerét, felépítését, élettanát, etológiáját, a genetikát, a mikrobiális élőlényeket és „hasznosításukat”, az ökológiát, stb… Szóval elég sok mindent. Onnan persze aztán szakosodsz arra, ami érdekel. Genetika, vagy élettan, sejtbiológia. És elmész szakdolgozni egy olyan helyre, ahol speciálisan ezekkel a területekkel foglalkoznak. Mondjuk genetika tanszékre vagy orvosi genetika tanszékre. Nem hiszem, hogy biológus „végzettséggel” ne fogadnák el egy orvosis laborban a szakdolgozási szándékod. Sőt, nálunk biológus hallgatók dolgoznak SZBK-s (MTA szegedi biológia központja) kutatólaborokban is, ami ugye nem az egyetem része…
2011. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én is válaszolni akartam neked, mert az első néhány hozzászóló akkora baromságokat írt. 10 egyetemi év,meg ilyenek,áh...vicc :)


Viszont az előttem hozzászóló tökéletesen megfogalmazta a dolgot.

Annyit tennék még hozzá,hogy a biológus és az orvosi szakma között nagyon nagy az átfedés, biológusként is tudsz szakorvosi vizsgát tenni egyes területekből, lehetsz pl. mikrobiológus szakorvos is biológus végzettséggel, és akkor pont az lesz a munkád, mint valakinek, aki úgy lett mikrob. szakorvos, hogy orvosi egyetemet végzett.


A kutatóorvos olyan orvos tehát, aki orvosi egyetemet végzett, azonban mégis inkább a kutatást, mint tudományterületet választotta. Olyanfajta laborokban dolgozik, ahol a biológusok is, és pont ugyanazt is csinálja. Persze ez egy rendkívül tág szakma, beszélhetünk genetikai vagy bármilyen kutatásról, a lényeg, hogyha a végső eredményt nézzük, nincs különbség. Csak az odajutásban van.


Ismerek olyan orvostanhallgatókat, akik orvosi egyetemet végeznek, azonban nem szeretnének praktizálni, hanem a kutatásban szeretnének maradni, és ők kivétel nélkül mind azt mondják,hogy megbánták, hogy az orvosit választották, hiszen ehhez bőven elég lett volna az 1 évvel (nem 10 évvel,hanem EGY évvel) rövidebb biológus képzés is, ahol ráadásul az embert alapból kutatónak nevelik, sokkal több hozzáférése és belelátása van a tudományba, mint orvosként, ahol alapvetően a diákokat praktizáló, gyógyító orvosoknak nevelik.

De ezzel nincs is baj :)

2011. ápr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
93%
Én sok helyen hallottam, hogy biológusként nagyon nehéz elhelyezkedni, és csak a legjobbaknak sikerül rendes munkát tanulniuk. Akkor ez most hogy van? Az orvoskutatókból is csak a legjobbak tudnak elhelyezkedni? Tehát nincs különbség abban a két szak között, hogy mondjuk sokkal jobban tudsz elhelyezkedni egy Semmelweis diplomával, mint egy ELTÉssel? Mert én eddig így gondoltam, különben szó nélkül elmennék biológusnak...
2011. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
69%
Mi az a "külömbség"?
2012. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
65%

Mi az a "külömbség"?

A különbség helytelenül írva. Remélem nem orvos vagy aki hozzá akart szólni a témához és egy ilyen egyértelmű helyesírási hiba miatt összezavarodott, nem szívesen bíznám az egészségemet ilyen buta emberekre.

2012. okt. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

"A különbség helytelenül írva."


Honnan tudod, hogy mire gondolt a kérdező?


Lehet, hogy a külömbség egy új magyar szó!

2012. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!