Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek plusz pont a felvételin...

Minek plusz pont a felvételin a kismamáknak?

Figyelt kérdés
Egyetemre nem az okosság kellene, hogy mérvadó legyen? Hogy jön ehhez a gyerek? Miért jár rá plusz pont?
2011. febr. 18. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Mert kisgyerek mellett nem biztos, hogy annyi ideje van tanulni, mint annak, aki semmi mást nem csinál, csak suliba jár.

Elhiheted, nem a kismamák szokták kitúrni a felvételizőket.

2011. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hát 2-3 gyerek mellett nem olyan egyszerű a tanulás. Kifejezetten nehéz.

Ahhoz, hogy valaki össze tudja egyeztetni a családot és a tanulást ész kell és kitartás. Tehát így is okossággal jut be.

Az én csoportomban van jó pár kismama. Sok egyetemista példát vehetne róluk.

2011. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy nem olyan egyszerű mellette a tanulás, de akkor pont, hogy jön ide az, hogy akkor tegyük könnyebbé neki a bejutást? Ha úgy is nehezebb lesz neki bent, ahol már segít a gyerek pontokkal akkor minek bejuttatni olyan helyre, ahova esetleg be sem jutna másként?
2011. febr. 18. 19:28
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Talán azért, hogy kapjon egy esélyt? Vagy azért, mert egy kismamának nagyon kevés lehetősége van. Ha esetleg előtte volt is munkája, nagy vszínűséggel nem veszik vissza.

Így próbál magával kezdeni vmit.

Miért fáj ez neked ennyire?

2011. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Miért, a fogyatékosságra miért jár plusz pont?
2011. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

"Hát 2-3 gyerek mellett nem olyan egyszerű a tanulás. Kifejezetten nehéz. "


Meg napi munka mellett félig hajléktalanként (mert nem kapsz kollégiumot, amit a terhesek elvesznek előled meg a többi ingyenélő), úgy, hogy senki nem támogat és magadon kívül senkire nem számíthatsz.


Azért, hogy kapjanak egy esélyt? Én pl. sosem kaptam.

2011. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Mikor vette el előled a kollégiumi helyet egy terhes nő?:D
2011. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Na, megint egy (illetve kettő) ember aki ahelyett, hogy tanulna, siránkozik. :)
2011. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Miért siránkozok? Tőlem senki nem vett el helyet a max pontommal, de azért érdekes, hogy én azért széttanultam a seggem, más meg szül egy gyereket és mindjárt odavágnak neki annyit mint amennyit egy felsőfokú nyelvvizsga ér?
2011. febr. 18. 23:54
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha nem vette el senki előled a helyet, akkor meg pláne minek foglalkozol vele? Mindenből ekkora ügyet csinálsz?

Előlem meg elvették a helyet, ráadásul lehet, hogy pont az egyik osztálytársam. Gyógytornászok szerettünk volna mindketten lenni, de neki volt plusz 50 pontja a diszkalkuliája miatt. Őt felvették, engem nem.

Na és? Így jártam. Majd idén felvesznek. Ha azon agyalnék végig, hogy ez milyen igazságtalan, sehova se jutnék. Ennél nagyobb igazságtalanság ne érjen az életben.

2011. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!