Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék egy egész osztályn...

Hogy tudnék egy egész osztálynak önbizalmat adni? Így biztos nagyobb lenne a kisugárzása az egész osztálynak! De hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen osztályról van szó? Ez elég furcsa kérdés, mert az sem mindegy, hogy milyen korosztályról van szó, másképp beszélsz a tízévesekkel és másképp az ötvenévesekkel. És hogy lehet kisugárzása egy osztálynak? Mert egyéneknek lehet, mindenkinek más és más...
2011. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy...:D Bezzeg én, én inkább azon szoktam gondolkodni, hogy hogyan nyírhatnék ki bizonyos embereket az én drágalátos osztályomból...
2011. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egy osztálynak, vagy közösségnek is lehet kisugárzása, amit nem csak a személyek határoznak meg, hanem a közöttük kialakult kapcsolat.

Én nem vagyok tanár (diák vagyok), de a mi o.főnk elég nagy szabadságot, vagy inkább felelősséget hagyott ránk. Mi intézzük az osztály fotót, az osztály kirándulást, egy egy műsort, persze ha tanácsot kérünk ad, és mindig megpróbál segíteni, de alap járaton a mi felelősségünk. Ez (még ha néha ellenségeskedést és sértődést is okoz az elején) elég nagy önállóságra neveli az osztályt. Megtanulnak kommunikálni egymással. Ha egy ilyen saját maguk által megszervezett dolog jól sül el és nem csak az ofő(ő is) de másoktól is dicséretet hallanak, akkor majd megjön az önbizalmuk. Kell egy kis kiérdemelt biztatás.

Ha ez nehéz, akkor könnyű feladatot kell adni nekik, amire esetleg most még nem is mint feladat, hanem mint mindennapi rutin, tekintenek.


Hosszan írtam, de remélem érthetően. Én egy most végzős gimis lány vagyok. Ez az én véleményem. Persze a korcsoport tényleg jó lenne ha megtudnánk, mert ezt mondjuk általános iskolában nem lehet eljátszani.


(a közös ellenség is összekovácsolja az osztályt, sajnos legtöbbször ez az ellenség az osztály főnök, de esetleg hárítani kell az igazgatóra, nálunk az is bejött :D)

2011. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

16-18 éves korosztály! köszönöm szépen!

akkor szerintem megkérem az osztályfönökömet hogy adjon nekünk feladatot és mindenkit dícsérjen meg! és akkor igy mindenkinek személyenként is lesz önbizalma és akkor már az egész osztálynak is! szerintem :) köszi mindenkinek :)

2011. febr. 19. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!