Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem magam túl ezen?

Hogyan tegyem magam túl ezen?

Figyelt kérdés

Orvosira járok,külföldön. Nincs gond a nyelvvel (anyanyelvem), se az anyaggal, a fél év remekül sikerült, az emberek is kedvesek. Viszont nagyon hiányzik a családom, főleg édesanyám, magányosnak érzem magam, órák után "haza megyek" az üres albérletbe és ez annyira lehangoló. Tudom,örüljek etc, de egyszerűen nagyon ragaszkodó típus vagyok. Gondoltam rá,hogy átjelentkezem a SOTE-re, még csak 1-2 levelet váltottam az egyetemmel, de hát eddig még az se derült ki,hogy lehetséges e, a szüleim szerint butaság lenne, és részben igaz is,csak ez a ragaszkodás...


Ötletek?


2011. febr. 19. 15:13
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ez nálad nem ilyen hullámokban jön? Van amikor gyengül, máskor meg majd belegebed az ember?!

Megint máskor, napokig minden OK.?! Nála ez volt, aztán természetessé vált, hogy külön vagyunk, messze egymástól, és az a hiányérzet is, elfogadható lett. Ez nem a szeretet megszűnése, vagy kisebbedése, hanem egy természetes folyamat szakasza. Vagy mi.

2011. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
NÁLAM!
2011. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hullámokban, de nehezíti a helyzetet,hogy amúgyis nagy a szeretethiányom...
2011. febr. 19. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez a nagy honvágyad csak azért lehet, mert nincs ami odakötne.Keress barátokat,szerelmet vagy akár egy hobbit, ami lekötné az idődet és a honvágyadat.

2011. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Semmi se hiányzik,csak a család.Vannak barátaim, de igazán közel csak édesanyám áll hozzám. Van hobbim, bár sok mindenre nincs időm, reggel bemegyek,este meg haza, és még nem tanultam, szóval nagyon nincs időm siránkozni.
2011. febr. 19. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Msn, skype nem segít? Az én édesanyám akkor állt először szóba számítógéppel, amikor én külföldre mentem.

Egyedül laksz? Mert az szerintem nagyon lehangoló dolog, pedig én nem is vagyok az a nagyon "szociábilis" típus. Nem tudnál barátokkal összeköltözni? Vagy idegenekkel is akár?

2011. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Msn, skype után szinte mindig sírhatnékom van. Igen, egyedül bérelek egy lakást.
2011. febr. 19. 20:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Hú, azért egyedül kemény lehet egy lakásban. Mármint ha sokat laktál zűrös arcokkal, akkor lehet, hogy vágysz rá egy idő után, hogy egyedül élhesd zavartalanul a saját életed, de hozzád hasonló vérmérsékletű emberekkel együtt lakni szerintem sokkal kellemesebb. Gondolom, azért is bérelnek neked egy komplett lakást a szüleid, hogy igazán nyugodtan tudj tanulni, de lehet, hogy jobban éreznéd magad, ha mondjuk egy évfolyamtársaddal laknál. Én építészhallgató voltam, az is azzal jár, hogy folyton az egyetemmel van elfoglalva az ember, de én "sorstársakkal" laktam, egy egyébként tök szépen és igényesen berendezett lakásban, egészen otthon éreztem magam. A húgom meg például (SOTE) első két évben csak a koliban tudott tanulni.

Most én is külföldön vagyok, és a legtöbb itteni barátom hazament már, a lakótársam meg néha elhúz egész hétvégére, olyankor nekem is mindig honvágyam támad :(.

2011. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Te hol élsz? Én azért élek egyedül, mert így tudok a tanulásra koncentrálni. Mindenben precíznek tartom magam, a számlákat az első nap fizetem,ahogy megkapom, időben lefekszem etc., lehet jó lenne egy lakótárs, csak nehéz hasonlót találni,én meg ezekre nagyon nagyon kényes vagyok.
2011. febr. 19. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most Svájcban.

Az együtt lakásnak nem csak az a formája van ám, amikor állandóan a részeg bulihörcsög lakótárs hányását kell feltakarítani a wc-ből stb., meg eleve nem szükségszerű agyonzsúfolt, minimális igényekre berendezett lakásban együtt lakni sem, ha megengedhet magának többet is az ember. Sőt, elméletileg több ember fejenként ugyanannyi pénzből igényesebb lakást tud fenntartani.

A mostani lakótársam azt mondta, ő azért "emelt rá" a szokásos szobaárra vagy jó 20-25 százalékot, mert nem szeretett volna "tipikus diákokkal" együtt lakni (persze erre meg én mondom, hogy ez azért már nem kicsit svájci mentalitás, hogy ennyire kerüli, hogy esetleg valakit szubjektív okokból kelljen visszautasítania... Spanyolországban amikor a tulaj újat keresett a helyemre, ajtót nyitott a jelentkezőnek, és ha nem volt szimpatikus a ruhája, már vágta is rá az ajtót, hogy "bocs már kiadtam"). Ketten lakunk három bazinagy szobában, feltételek kiosztva és tisztázva, fizetni én egy összegben fizetek neki mondjuk.

Azt elhiszem, hogy nagyon sok olyan ember van, aki nem olyan összeszedett, mint te, és nem is gondolom, hogy különösebben jó ötlet lenne ilyenekkel összeköltöznöd, ha te ennyire precíz vagy az élet minden területén. Viszont azért olyan emberek is vannak sokan, amilyen te vagy; ha netán adódik lehetőség, szerintem ragadd meg. Kevesebb energiába is kerül egyébként egy lakást ketten vagy hárman rendben tartani. Arra figyelj esetleg, hogy nem biztos, hogy aki az élet egy területén nagyon igényes, más dolgokban is az. Én szurkolok neked, tényleg :)

2011. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!