Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne tanulásra ösztönö...

Hogy lehetne tanulásra ösztönözni, vagy felkelteni az érdeklődését?

Figyelt kérdés

Nővérem lánya most 7dikes és nagyon rosszak a jegyei, de mindig is azok voltak, egy részről azért mert diszlexiás. Viszont már szinte egyáltalán nem tanul, örül hogy meg van 2es, csak így sehova nem fogják felvenni mert 3,5ös átlag kéne ahova nővérem be akarja majd íratni. Mondtam hogy legalább abból legyen jó ami érdekli. De semmi se érdekli, egész nap a suliba van de arra nem emlékszik mi volt az órán. Hazajön meg csak a facebook meg a tv érdekli. Anno próbáltam segíteni neki kicsit a tanulásban de egyáltalán nem köti le semmi, semmi nem érdekli. A lexikális tudása valami borzalmas.

Én sem voltam jó tanuló, de ha nem is tanultam nagyjából mindig megkaptam 3ast 4est csak azzal hogy emlékeztem mi volt az órán. Voltak tantárgyak amiből nagyon rossz voltam de nagyon szerettem a törit angolt irodalmat.

Ha így folytatja nem tudom mi lesz belőle de hogy nővérem nem fogja tudni eltartani az tuti. Valami cél kéne neki vagy valami ösztönzés, vagy megközelíteni a tanulást úgy hogy érdekelje egy kicsit. Nem csak a facebook meg a tv.


2011. febr. 20. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

első lépésként meg kell tiltani a fészbukot meg a tv-t, addig ameddig nem javulnak a jegyei.

minden nap oda kell rá figyelni, hogy legalább 1x átolvassa azt, amit aznap a suliban tanultak.

esetleg szólni kell a tanároknak, hogy figyeljenek oda rá jobban, és ha azt látják, hogy bambul, vagy mással foglalkozik, akkor MINDIG rászólni.


esetleg ha makacskodna, több büntit beiktatni, persze nem verést meg ilyesmit, de mondjuk valami kisebb házimunkát.


tudom, hogy így nem megszereti a tanulást, hanem kényszer lesz neki, de szerintem nála máshogy nem lehet...


ha nem érzi, hogy szégyen, hogy mindenből kettese van, akkor az elég rossz...

2011. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tanulást tényleg nem megszerettetni kell, hanem kényszeríteni. Ennyi idős korban a gyerek még nem látja át, hogy mik a nemtanulásának a következményei, a szülőnek kell odafigyelnie a tanulására. Én sem szerettem különösebben tanulni soha, az más kérdés, hogy volt egy csomó dolog ami érdekelt például a biológia, amit nem kellett külön tanulnom, mert egyszeri olvasásra megjegyeztem. A többi tantárgynál azért tanultam, mert édesapám elvárta, hogy legyenek jó jegyeim, és bűntetést kaptam, ha ez nem sikerült. Most orvosi egyetemre járok is most is az a legjobb hajtóerő, hogy félek a vizsgáktól és a megbukástól, habár szeretem azt, amit most tanulok és általában élvezem is, csak nehezen állok neki.

Tehát bűntetni kell, nincs tévé és számítógép, nem facebook, komplett számítógép! Ami kell a tanuláshoz azt megkeresheti és ennyi. Valamint iszonyat sokat kell olvastatni, mert az a probléma, hogy a diszleksziás gyerekek fele szimplán nem tanult meg normálisan olvasni első másodikban, és egyszerűbb ráfogni, hogy diszleksziás, mint foglalkozni vele.

2011. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!