Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel lehetne a gyereket...

Mivel lehetne a gyereket ösztönözni, hogy tanuljon?

Figyelt kérdés
Most fog érettségizni és nem tanul jobban mint a korábbi években. Röviden, nem készül az érettségire! Lényeges dolog, hogy a felvételihez magas pontra van szüksége.
2011. ápr. 14. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Saját magának kellene rá jönnie arra hogy most nagyon fontos hogy tanuljon. Ha nem képes saját maga belátni akkor bizony nem lehet rá venni sehogy. Már pedig egyetemen még több tanulás vár rá.
2011. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Semmivel.


Én most 26 éves fejjel pótérettségizek, és meló mellett képtelen vagyok tanulni sokszor.

Illetve egy mód van csak sok pénz...


Különtanár aki beleveri az emberbe a dolgokat.

Csak olyat kell találni aki nem arra megy, hogy csak lezsibbassza az embert és húzza az időt, hogy több legyen a pénze.


Esetleg próbáld meg te tanítani.

2011. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

ma 17:29



Az egy dolog, hogy belátod, az meg egy másik,. hogy tudsz is e hatékonyan tanulni.


Én már halomra vásároltam a matekkönyveket, tanárhoz is jártam (igaz jó szarhoz mert mindent agyonbonyolított meg elvitt más irányba) és mégis sokszor csak ülök, és nem értem!


Van hogy fél napot csak próbálom megérteni a feladatot és nem tudom!


A neten meg csomó minden nincs fent, a matektanárt is akkor hagytam ott amikor közölte, hogy ilyen alap dolgokat nem szoktunk kiírni (dehát bazzmeg azér nem világos, mert azokat is tudnom kell hogy értsem)

2011. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Tinker Bell ***** válasza:
98%

Ha egy 18 éves felnőtt ember nem éri fel ésszel, hogy a jövője múlik rajta akkor sehogy!


Csak mellékesen: Ő is tovább akar tanulni a kiszemelt egyetemen, vagy csak a szülők szeretnék?

Csak mert ez nem egészen mindegy!

2011. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Birom az ilyen feladatgyüjteméyneket is (ZöldKönyv) amikben a megoldásoknak csak a végeredményét irkálják ki azt is félrenyomtatva 2600 forintért..

A kezét vágnám le annak aki írta tűzrevaló a szerzőjével együtt!!

2011. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
ugyanúgy ahogy egy kutyát (most komolyan) sok sok jutalommal, és ha hibázik nincs bűntetés.
2011. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

ma 17:36



Ha egy 18 éves felnőtt ember??????


Ezt a mondatot ugye viccnek szántad.


Azért mert a jog 18 évben határozza meg a felnőttséget, sokan egész életükben gyerekek maradnak.

2011. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként az, hogy nem tanul jobban, mint a korábbi években, még nem probléma, ha egyébként nem bukdácsolt, meg most se egyeseket visz haza.


Én se tanultam külön az érettségire, mégis még egy 3-as se lett az érettségimben. 4.-es és 5-ös lett.


Az ember, ha már egyszer megtanulta az anyagot, és jó esze van, nem felejti el.


Az utolsó évben pedig sok tantárgyból ismétlés van, meg amúgy is az érettségire készülés. Ezért nem szükséges többet tanulni, mint a többi évben.

2011. ápr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy... Engem legalábbis nemtudtak ösztönözni... Ha én nekiállok magamtól akkor lesz eredménye. Én is 11.es vagyok már, és komoly célom van, és tudom ha akarom akkor meglesz az az 500 pontos felvételi... :) Magának kell rájönnie!
2011. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Tinker Bell ***** válasza:
41%

Az már had ne az én hibám legyen, hogy 18 évesen olyan valaki mint egy 8 éves!


És igen! 18 évesen már felnőttnek kell lennie nem csak testileg, hanem agyilag is! Tudod: "felelősségem teljes tudatában"

2011. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!