Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély arra, hogy 4 ponttal...

Van esély arra, hogy 4 ponttal kevesebb lesz a ponthatár idén mint tavaly?

Figyelt kérdés

Elküldtem felvételi lapot szociális munkás szakra. Összeszámoltam a pontomat és tavalyi ponthatárnál 4 ponttal kevesebb, ahol legkisebb volt.

Van esély, hogy fel fognak venni? Vagy nincs semmi esélyem?


2011. febr. 22. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán csökkenhet ennyit.
2011. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
esély mindig van. Csak mennyi? Valszeg nagyon kevés, szerintem inkább nőni fog.
2011. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Persze, hogy van. Attól függ, hogy az adott iskola adott szakán, hány államilag támogatott/költséges hely van meghirdetve, és oda hányan jelentkeznek, valamint, hogy a jelentkezőknek hány pontja van. Mindezek alapján húznak egy alsó határt. Ha sokan jelentkeztek, akkor természetesen magasabb lesz, hiszen mindenki nem juthat be, ha kevesen akkor alacsonyabb. Mondjuk nem vagyok tisztában az idei jelentkezési statisztikákkal, de ha utánajársz, abból már sok mindenre következtethetsz. Mondjuk az elmúlt években inkább az emelkedés jellemezte a ponthatárokat. Viszont persze, hogy van esélyed:), hiszen senki nem tudhatja előre, hogy az idei jelentkezők hogy fognak leérettségizni, és átlagban mennyi lesz a pontszámuk. Ha még érettségi előtt állsz, akkor hozd ki belőle a legjobbat amit csak lehet, ha azon már túl vagy, akkor pedig esetleg próbálj meg valami pluszt hozzáadni ha van rá lehetőséged.
2011. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ráadásul tavaly 35 pontot ért a középfokú nyelvvizsga, idén már csak 28-at, szóval emiatt is esélyes, hogy csökkentik egy kicsivel talán.

Amúgy nem tudsz még valahonnan többletpontot szerezni, biztos, ami biztos? Nyelvvizsga, ilyesmi?

2011. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!