Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi oktató, tanársegéd,...

Egyetemi oktató, tanársegéd, kb mennyit keres?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 05:28
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

150e körül van az alapbére.

De nyilván egy egyetemi oktatónak nem ez a teljes jövedelme, hanem például tart külső helyeken előadásokat, ezekért alkalmanként 20-100 ezret fizetnek, megjelennek cikkei, könyvei, ezek után is kap pénzt, valamint általában eleve nem csak egy helyen tanít, hanem legalább óraadóként máshol is.

2011. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadót kérdezném, Te tanársegéd vagy? Mert én igen, és nincs igazad. 170 a bruttó, 120-at kapok kézhez, és egy fillérrel sem többet. A külsős óratartásra felkérhetik a professzot, de nem a tanársegédet, és közel sem annyiért, mint írod. A könyv és cikk írásért egy fillért nem kap az egyetemi oktató, sőt még neki kell fizetnie a lektort. És hogy azt írod; úgyse ez az egyetlen munkahelye. Igen, 10 éve még valóban nem csak 1 munkahelye volt egy oktatónak, de a mai világban ennek az egynek, meg a havi 120 ezernek is nagyon kell örülni.
2011. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanársegéd, csak pont múlt héten mondta a tanszékvezetőnk, hogy alapból ennyit kapnak, gondoltam hihetek neki :)

De akkor lehet, hogy egyetemtől, kartól vagy akár tanszéktől is függ.

A külső előadásokat, publikációkat ismeretségi körből vettem, igaz nem nagy és talán nem reprezentatív minta, de náluk áll, amit írtam.

2011. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk meg az áll, amit én írtam :-(
2011. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezhetnék a tanársegéd válaszolótól?

Ha valaki jelentkezik nappali doktori képzésre, akkor az adott témavezető tanszékén automatikusan tanársegéd lesz? vagy hogy kell ezt elképzelni? egyáltalán külön vagy egybe kell kezelni a doktorandusz és a tanársegéd fogalmát?

2011. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen külön kell kezelni a két fogalmat. A doktorandusz, aki igazából hallgató még, nem bért kap, hanem ösztöndíjat 3 éven át és ez a ledolgozott éveibe sem számít bele. Az ösztöndíjat kaphatja az államtól, a kutatóhelytől, ha annak van rá kerete, illetve PhD-zhat úgyis, hogy nem kap érte ösztöndíjat, és él, amiből tud. A PhD hallgató is oktat, de ezért természetesen nem jár külön juttatás.

Tanársegédnek nem kell doktorandusznak lennie, nem kell neki doktori végzettség sem, de persze több jelentkezőből azt veszik fel, akinek van. A tanársegéd, illetve a neki tökéletesen megfelelő tudományos segédmunkatárs fizetést kap, közalkalmazotti bértábla szerint; ledolgozott évekbe beleszámít, adózik, stb. Elvileg a tud. segédmunkatárs nem oktat, csak kutat, de ez senkit nem érdekel, ugyanúgy oktat mindenki. A különbség köztük, hogy az egyik állami állás (tanársegéd), míg a másikat pályázati pénzből fizetik, de szerződést mindegyik csak 1-3 évre kap egyszerre, úgyhogy egyik sem biztos állás. Pl. hitelt nem vehet fel egyik sem, hisz nincs határozatlan idejű munkaviszonya. Aki szerencsés, az persze kaphat úgy tanársegédi állást, hogy közben PhD-hat is, amit így nem saját zsebből kell fizetnie, legalább meg tud élni mellette; de ez a lehető legritkább eset. A leggyakoribb eset, hogy a PhD 3 évének letelte után (és díjazzák, ha addig állami ösztöndíjas voltál, hisz a kutatóhelynek az a jó, ha nem ő fizet neked) kap valaki tudományos segédmunkatársi állást, amíg meg nem írja ill. védi a doktoriját (2-3 év). És utána, ha szerencsés, és épp van üresedés, akkor lehet belőle tanársegéd (1-3 évre). Azután majd ha lesz újabb üresedés, kinevezhetik akár adjunktusnak is :-) De ez már ritka eset!!! Vagy persze a 3 év PhD letelte után bármikor kereshet magának máshol állást. Ha talál.

Összefoglalva:

Doktorandusz, hallgató, ösztöndíjat kap

Tanársegéd, dolgozó, fizetést kap

Tudományos segédmunkatárs, dolgozó, fizetést kap

mindhárom oktat, külön juttatások nélkül

mindháromnak határozott idejű szerződése van, és csak a szerencsén meg az összeköttetéseken múlik, meddig maradhat

2011. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Akkor nem éri meg jobban cégnél elhelyezkedni, úgy olvasom, hogy kezdő diplomások 250-et keresnek átlagban? Ha valakinek van egy mérnöki diplomája (PhD nélkül), akkor a havi 175-ből, amit egy tudományos segédmunkatárs kap, egyszerűen felkopik az álla (gondolom ahhoz, hogy tudományos munkatárs legyen, már kell legalább 3 év tapasztalat). A doktoranduszi ösztöndíj ha jól tudom ennél még kevesebb (talán egy 100-as), és akkor még oktatóként is dolgozni kell, ami meg az ember háta közepére se hiányzik, főleg nem külön fizetés nélkül. Én nem is értem, hogy ezek után hogyan lehet megélni ha valaki kutatóintézetben szeretne dolgozni a diploma után. Bármi ötlet?


Én jelenleg úgy vagyok, hogy választanom kéne, hogy szoftverfejlesztői projektek mellett (teljesen más témában) még valahol tudományos segédmunkatárs legyek vagy inkább menjek el céghez dolgozni, és arra fordítsam minden energiámat, a projekteket meg hagyjam a fenébe. Ezek alapján inkább az utóbbi felé húzok, mert valószínűleg ez elsővel felkopna az állam, miközben halálra dolgozom magam, aztán még egy vállba veregetést se kapnék. Legalábbis dolgoztam már egytemen heti 60 órát, és nem is csodálkoztak, szerintük ez az alap... :D

2015. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!