Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírtam...

Mit csináljak, ha nem bírtam kifizetni a főiskola félévi tandíját, és jogi útra akarják vinni, pedig a nem-fizetés miatt nem is teljesítettem a félévet?

Figyelt kérdés
Először megcsináltam,kifizettem az első félévet, aztán jöttek az anyagi gondok, és passziválták a félévemet. El akartam kezdeni a következő félévet, a harmadikat, de addigra megint váratlan kiadásaim lettek, és azt se tudtam kifizetni, de fel voltam jelentkezve. Most küldtek egy levelet, hogy amennyiben nem fizetem ki, jogi útra terelik,de töröltek. Én viszont nem jártam suliba, nem csináltam a vizsgákat se meg, pont azért,mert ugye nem volt kifizetve. Utólag fizessek a semmire? Amúgy se tudnám most ezt a 150ezret kiperkálni. Mit tehetek?
2011. febr. 25. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem mentél be vizsgázni nem azt jelenti, hogy nem csináltad meg a félévet. Ha félév elején bejelentkeztél, hogy elvégzed akkor akár megcsináltad a vizsgákat, akár bejártál órákra vagy sem, még aktív féléven voltál amiért fizetni kell.
2011. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ki kell fizetned
2011. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
halasztást kellett volna megint kérni
2011. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem is tudtál vna vizsgára menni, mert amíg nincs kifizuzva nem jelentkezhetsz vizsgára!

Kérj tanácsot egy ügyvédtől, ha más nem próbáld meg részletre megkérni a sulitól!

2011. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A második félévemnél is ugyan így csináltam, fel voltam jelentkezve, de nem bírtam fizetni, ezért passziválták, és nem is kellett kifizetnem,nem kértem halasztást. Akkor ennél a félévnél miért találták ki,hogy fizessek? Meg mit jelent,hogy jogi útra terelik? Mi lehet ennek a következménye? Nem loptam el semmit. Szóval nekem ez érdekes.
2011. márc. 7. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg,hogy muszáj lesz kifizetned.Jogi útra terelik,tehát megpróbálják elérni, hogy a bíróság kötelezzen téged a tandíj megtérítésére.Ha beperelnek,akkor sokkal rosszabbul jársz,mert nem csak a tandíjat kell majd kifizetned.Szerintem is próbálj meg részletfizetést kérni a sulitól.


Eddig dolgoztál a suli mellett vagy miből fizetted a tandíjat?Ha nem jársz suliba, több időd van, talán megpróbálhatnál több munkát vállalni.Nincs más ötletem sajnos.

2011. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elég sokat dolgozom, ami azt jelenti,hogy 12 órában, éjszaka, hétvégén, és még ünnepekkor is, tehát Karácsony, Szilveszter, Húsvét, stb... Fizum meg minimálbér, magyarul elég nehéz kispórolni, mert más fizetnivalóim is vannak, nem műkörömre költöm a pénzem...
2011. márc. 9. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!