Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE-BTK-n mikor lesz a minorvá...

PTE-BTK-n mikor lesz a minorválasztás? És hová forduljak minorral kapcsolatos kérdéseimmel?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom,hogy mindig a tavaszi szemeszter végén kell "nyilatkoznod" arról,hogy mit választottál minorodnak..legalábbis tavaly nekünk így volt..a TO fog hivatalos értesítést küldeni erről,ott minden pontosan le lesz írva,és ha kérdésed van szerintem akkor is a TO-t keresd,ott elméletileg tudnak majd segíteni,gyakorlatilag..de jobb ötletem nincs,esetleg ha nyelvet választanál majd arra figyelj(bár specem van,nem minorom,így abbyira nem értek hozzá),hogy ott előfeltétel talán az emelt szintű érettségi,nálunk volt aki itt bukta el,mert ezt valahogy elfelejtették feltüntetni,így hála ennek most csúszik egy évet,bár valószínűleg egyébként is csúszott volna,hála a korrekt oktatóknak..

sok sikert!:)

egyébként milyen minort szeretnél?csak érdekel:)

2011. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:S Jaj...németet szerettem volna! (Töri szakos vagyok) Azt hittem elég lesz a középfokú nyelvvizsga. Ez biztos hogy felsőfok kell? Akkor marad a magyar minor:S De a németnek sokkal jobban örültem volna.
2011. febr. 26. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem nem a nyelvvizsgát nézik, hanem az ÉRETTSÉGIt,abból kellene emelt szintű,ezt olyan 99%-ra mondom neked..olyanod nincs véletlenül?mert angolon tuti így van,hogy ahhoz,hogy oda jeletkezz,emelt szintű érettségit kérnek,így gondolom a germanisztikán is így működik..a nyelveknél ez a hátrány,és ami a legidegesítőbb szerintem,hogy ezt külön sehol nem tüntetik fel,legalábbis én nem tudok róla,pedig nem ártana,mert rokan itt buknak el,vagy legrosszabb esetben csúszol egy évet,és most gyorsan csinálsz egy emelt érettségit..a magyarnál nincs ilyen előfeltétel,szóval azt nyugodtan jelölheted.Amúgy ha lett volna emelt érettségim,akkor szerintem azt választottam volna,így viszont specem lett,egyébként szintén töris vagyok:):)viszont azért a TO-n érdeklődj,hátha azóta változott,nem mondtam 100%-ra:)

2011. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!