Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bálnatudomány vagy balneológia...

Bálnatudomány vagy balneológia? Pokorny szerint ez mindegy.

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 25. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is mindegy igaza van az állam szempontjából, rengeteg olyan szak van ami a való életben használhatatlan így minek is támogasa az állam ennek elvégzését.
2011. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Ez Pokorni részéről volt igazából beszólás és nem leégés, ahogy azt a média tálalja! Pokorni tanult ember lévén nyilván tudja az általa említett szak fogalmát, csak arra akart rámutatni, hogy nem törvényszerű mindent támogatni! Ami idegenül hangzik, az még nem biztos hogy okosságot és értéket, értelmet takar.(pláne laikusoknak!) Kitűnő svédcsavar volt!
2011. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Az alapelképzelés jó, hogy rengeteg "kamuszakot" meg kellene szüntetni, mert gyakorlatilag 0 rá a munkaerőpiaci igény.

De a balneológiát (=gyógyvíztan) pont kiemelten kellene kezelni, mert Magyarországnak ez jelentené az egyik kitörési lehetőséget, így ez eléggé szerencsétlen példa volt ez Pokornitól...

2011. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bumbi02 ***** válasza:
82%

Utolsó előtti: remélem ez irónia volt. Halál komolyan állitotta Pokorni hogy az a bálnákkal foglalkozik és a magyaroknak ien nem kell...

és hát igen, a gyógyvizekkel viszont már annál inkább kellene foglalkoznunk

2011. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megszüntetik és? Mi lesz helyette? Zrinyi nemzetvédelmi egyetem mellett egy teljesen új "Közszolgálati egyetem". Ahol ki tudja, miféle képzés lesz? Jó nagy egyetem, jó sok karral, jó sok tanszékkel. Ja és persze a 15 éve múzeumként működő (és erre kiépített Természettudományi Múzeum a Ludovikában) mehet levesbe, nem kell se tudomány, se kultúra, arra semmi szükség nincs! Színházak se kellenek, könyvek se, minek? Kultúrának elég a ValóVilág! Ja és minél több pucér, vagy bűnöző celeb a képernyőkre. Lúzer kormányra és minisztériumokra szükségünk van?!!
2011. febr. 25. 23:48
 6/13 anonim ***** válasza:
igazából az a helyzet,hogy csak azért akarják az ilyeneket megszüntetni (amik valóban "feleslegesek" az országban),mert az állam fizeti ugye a tandíjt minden évbe ,ami nem olcsó mulatság,és ha el is végzik az egyetemet az érintettek,akkor se tudnak elhelyezkedni,irány külföld,akkor meg minek fizette az ország,ha utána egy másik országba megy dolgozni...szóval vmilyen értelembe tényleg felesleges szakok,de abba nem gondolnak bele,hogy ha vkinek nincs pénze arra,hogy kimenjen külföldre olyan szakot tanulni,csak itthon tud,akkor ő mit csináljon?menjen el kényszerből egy másik szakra,ami nem érdekli?az a baj a politikusok leszarják már mi van a diákokkal,mert nekik megvan diplomájuk,akkor ha ezentúl csak kevesebb diplomás lesz,nem veszélyeztetik az ő állásukat...mondják is sokszor,hogy ebből meg abból a szakmunkásból van kevés,menjenek annak...az is azért jó nekik,mert akkor ha szakmunkásnak megy az ember,akkor itthon is fog dolgozni,pláne ha hiányszakmája van.elhiszem,hogy vmiből sok a diplomás,és nem kéne annyi,de ne mindenki szívjon emiatt.pl bölcsészekből marha sok van,és tényleg ha vkinek bölcsész diplomája van,akkor mire megy vele??semmire...
2011. febr. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A dolog lényegi részéhez tartozik, hogy sokszor nem az a felesleges szak, amit annak tartanak.

Sok szakról nem tudja a többség, hogy mit takar. Másik probléma, hogy a helyileg központosított képzés (vagyis adott városokhoz rendelni egy-egy területet) óriási baklövés lenne, nagyobb, mint a riportban történt leégés. Az, aki komolyan foglalkozott a problémával, az tudja hova vezet, aki meg nem merült el benne, amúgy is csak mondani fogja a magáét.

A kérdésben vannak nagyon jó felmérések, tanulmányok, csak nehezen jut el ezek szerint az úgynevezett szakpolitikus kezébe. Sok esetben az állítólagos túlképzés inkább legenda, mint valóság.

2011. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Az egy dolog hogy meg kell szüntetni sok felesleges szakot, de ez az ember volt oktatási miniszter?
2011. febr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a Zrínyin tanulok védelmi igazgatást (katasztrófavédelem). Tudom, hogy ez sem valami hasznos szak (meg is akarják szüntetni, de azért vicc, hogy itt is csak önköltségesen lehet tanulni, míg a szabad bölcsészeket orrba-szájba támogatja az állam bsc-n és msc-n is. Én meg befizetek félévente 130 ezret és a tűzoltóságnál fogok dolgozni, ami hasznos.
2011. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az a legfurcsább, hogy nemcsak a bölcsészeket, de a közgázt és az orvosit is támogatják ezerrel. Aztán ha a doktor végez, irány külföld! Egyébként pedig aki ránk erőltette ezt a bolognai marhaságot, azt kellene rövid úton az EU-ból is kirúgni. Volt olyan magyar egyetem, amelyik kiszállt belőle. Bátor lépés volt.
2011. febr. 26. 17:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!