Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a túróért nincs a töri...

Mi a túróért nincs a töri érettségiben a II. világháborúról?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és végig néztem az elmúlt évek érettségeit

(emelt,közép) és egyikbe se volt a kedvenc anyagomról, a II.világháborúról kérdés! miért? :@ ez a múlt legfontosabb háborúja és nincs róla feladat :@


2011. febr. 25. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy most pont lesz
2011. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Még szerencse, hogy legalább ott nincs belőle semmi! Úgyis csak a "Hivatásos rettegők" szemszögéből lenne leírva, aztán tanulhatnád melyik táborban hány halt meg!

:(

2011. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóbelin lehet, nálunk is volt. Írásbelin pedig ha eddig tényleg nem volt, akkor egyre nagyobb az esély rá, hogy idén lesz.
2011. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az írásbeli feladatsorokat mindig kisorsolják, így jött ki.

Az én időmben még egy hatalmas témakör volt a negyedikes anyagban a háború. Ma már kevésbé súlyosan tanítják, de nem valószínű, hogy direkt maradt ki.

Azt meg még az sem tudhatja, hogy mik lesznek az idei feladatok, aki összeállítja őket!

2011. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Emelt érettségin például Kállay miniszterelnökségét kellett bemutatni írásbelin. A szóbeliben is volt 2-3 tétel. Tettem emeltet és előtte közepet, mindkettőben volt II. világháború.

Középszinten mindegy mit mondasz, mondhatod/írhatod a rettegők vagy a történelmet újraírók vagy akárki szemszögéből.

Emelten már történésziesebb volt a szemlélet: nem nézőpontot kellett közölni, hanem forrásokat kellett elemezni.

Van a közhiedelemben egy téves nézet, mely szerint a történelem adatok, történetek visszamondásából áll. A valóságban források alapján kell összerakni a képet, hogy mi is történt. Természetesen a forrásokkal szemben tudományos értelemben vett kritikára van szükség. Az emelten nagyjából ebből várnak valamennyit, de (sajnos) nem olyan hangsúlyosan ahogyan szerintem kellene.

Tehát van II. világháborús tétel és kérdés; esetleg a tanárod a szóbeliből kiveheti, ha valamiért nem akarja.

2011. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!