Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási módszereket keresek....

Tanulási módszereket keresek. Ti hogy szoktatok tanulni, ami hatásos és hamar meg tudsz tanulni?

Figyelt kérdés

én pl. eddig ugy tanultam,hogy mindent leírtam amit tudni kellett és azt olvasgattam.azonban most 8.osztályba egyre többet kell tanulni,így nehéz megoldani ugy,hogy pihenhessek is.középiskolába mmég többet kell tanulni.ezért szeretnék kipróbálni más módszereket.lécci segítsetek!:)

14/L


2009. febr. 17. 13:02
 1/5 anonim válasza:
85%

szia! én a középiskolában szoktam rá erre a módszerre:

magnóval fölvettem amit meg kellett tanulni, majd lefeküdtem pihenni, közben meg hallgattam. azon aludtam el. nagyon jó volt, mert több oldalnyi magolós irodalmi elemzést képes voltam másnap visszaadni :)

próbáld ki! persze ma már diktafonos mp3 lejátszót tudsz használni.

segített még az is, hogy vázlatot írtam. pontokba szedtem a tudnivalót, így rendszerbe szedve tanultam. sokkal könnyebb így emlékezni és megérted, átlátod az összefüggéseket.

jó tanulást!

2009. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.ki is próbálom.holnapra meg kell tanulnom kb. 5oldal törit:(hátha így jobban megy majd:D
2009. febr. 17. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

én úgy tanulnám, hogy elolvasom egészet. aztán gondolom részekre van osztva. megtanulnám hogy követik egymást a részek cimben témában - csak egy egy szó / rész

aztán elolvasnám a részeket vagy részekre osztanám ha nincs. és közben aláhuznám ceruzával a lényeget

méág gysezr elolvasnám, akkor már tollal húznék alá kevesebbet, aztán más színnel még kevesebbet, végén kihuzóval kulcsszavakt és az alapján felmonadanám

2009. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer már volt egy ilyen kérdés, és ott már leírtam, hogy én hogyan tanulok, de leírom még egyszer. :)

Először is át kell olvasni az egész tanulnivalót.

Ha ez oké, akkor ha van tartalomjegyzék, akkor azok alapján tudsz kérdéseket gyártani, majd megválaszolni röviden, a te szavaiddal. Ezáltal kapsz egy rövidített változatot, ami a te szavaiddal van leírva, tehát sokkal könnyebben meg is tudod tanulni.

Ha nincs tartalomjegyzék, akkor meg egyszerűen csak rövidítesz. Olvasod a könyvet, és mondjuk minden fejezetből kiragadod a lényeget, és szintén a saját szavaiddal leírod.


Ha ez kész van, akkor már csak a rövidített változatot kell megtanulnod, amit már szinte tudsz is.

2009. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
79%

Szerintem a tanulásnál az a lényeg, hogy megértsd azt amiről az anyag szól, ne pedig szóról szóra akard megjegyezni, mert akkor ha felelésnél, dolgozat írásnál valamit elrontasz, borul minden a fejedben.

Én annak idején mindig megpróbáltam elképzelni azt amit éppen tanultam, azt amiről éppen írt a tananyag. Ez a humán tárgyaknál nagyon bejött. A vázlat írás tényleg nagyon hasznos, én is mindig írtam, mert rendszerbe és összefüggésében látod a dolgokat. Ami meg még nagyon sokat segít az az, hogy mindig igyekezz nyugodt körülmények között tanulni, mert ha közben elkalandozik a gondolatod, sehova nem haladsz a tanulással. Ne szóljon a zene, a tv és ha lehet legyél teljesen egyedül. És mindig magadnak tanulj, soha ne a tanárnak, vagy a szüleidnek, mert egyiküknek sem származik a te sikereidből előnye, kizárólag neked. Ők csak büszkék lehetnek rád, ami nagyon jó érzés, nekik is meg neked is.

2009. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!