Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Depresszió ellen milyen...

Depresszió ellen milyen alternatív módszereket ajánlotok? A magne b6 vitamin hatásos ellene?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy depressziós vagyok. Korábban volt egy másfél éves időszakom, amikor hasonló tüneteim voltak, bár most voltak súlyosabb tüneteim is, de most jobban vagyok. De meg szeretném kérdezni, hogy lehet ezzel együtt élni? Természetesen nem voltam pszichológusnál, mert úgy érzem, hogy erre még nincs szükségem. Gyógyszereket szintén nem szeretnék szedni. A magne b6-ot is csak legfeljebb egy-két hónapig szedném, amíg jobban lennék.


Előre is köszike.


2010. máj. 4. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Orbáncfű tea vagy tabletta enyhe depresszió esetén hangulatjavító hatású.
2010. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az orbáncfű teát ismerem, köszike. De az ha néha iszok nem hatásos :S. Azt ha kúraszerűen iszom, akkor lenne jobb?

Azt nem mondtam, hogy annyira enyhe lenne a depresszió...:S, szóval nem épp levertségről van szó, hanem tartós rossz érzésről.

2010. máj. 4. 20:45
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy ötlet: egy langyos nyári délutánon menj el egy zöldövezetbe, hunyd le a szemed, és kezdd elhallgatni a természetet. Próbáld megkülönböztetni a madarak csicsergését, a szél susogását, a levelek zizegését a több "modern" zajtól - és akkor talán felfedezed a világ csodáját:)

Ez egy olyan ember mondja, aki mögött jó néhány év depresszió áll... ma már, ha kinyitom a szemem, csak szeretetet érzek az emberek és a világ iránt.

Persze nem könnyű kikászálódni belőle, és hazugság lenne azt állítani, hogy nem hagy nyomot az ember életében a depresszió, de le lehet győzni. Csak mosolyogj az emberekre,és meglátod, te is mosolyt fogsz visszakapni másoktól:)

Figyeld meg a nevető gyerekek arcát, vagy egy összebújó szerelmespárt és képzeld el, hogy mindenhol ott a jóság a szívekben... igen, ez elcsépelt szövegnek tűnhet, de igaz :)

Csak tégy érte... az első lépések a legnehezebbek.

2010. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De nekem ez már a második hullámom, bár nem tudom, meddig fog tartani, csak nem akarok megint arra a sorsra jutni, mint egy-két éve, akkor volt először hosszabb ideig. De azt hallottam, hogy bármikor kiújulhat, és mindenki szokott depressziós korszakokban lenni.

De igen, én is a kutyámmal szoktam játszani. De a nap nagy részében nyomott a hangulatom.

De köszike nagyon :).

2010. máj. 4. 20:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Foglald el magad! Aki csinál valamit odafigyeléssel,az kellemesen elfárad közben,és nincs ideje foglalkozni a depresszióval.Valamint a sikerélmények által endorphint termel az agyad.
2010. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Orbáncfüvet tartalmaz pl. a Remotiv tabletta, kúraszerűen kell szedni. Vigyázat, pl. fogamzásgátló hatását gyengítheti.
2010. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosan tudom mit érzel, én ha nagyon szomorú vagyok elmegyek sétálni egy kietlen helyre a kutyámmal. És most fontolgatom a pszichológust. Én nagyon neki vagyok keseredve mostanában.

2010. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet valaki állandóan boldog, max ha gyogyós.


Jobb és rosszabb napok mindig vannak az életben.


Persze ha minden nap otthon fekszel, nem akarsz felkelni sem az ágyból, mert nincs semmi célod, úgy érzed semmi értelme az életednek, azt gondolod hogy téged senki sem szeret... hát az úgy rossz, de ezen is túl lehet lépni.


Legjobb ha elfoglalod magad, és megpróbálod a dolgok jó oldalát nézni.


Barátkozol idegenekkel, új emberekkel, vagy a régiekkel kitalálsz közös programokat, esetleg munkahelyet váltasz, kitalálsz magadnak kreatív hobbikat ami lefoglal, hogy ne gondolkodj annyit :)


A lényeg, hogy szeresd a munkádat és szeresd az embereket.


Ehhez olyan munkát kell keresned, amit szívesen csinálsz, és olyan emberekkel kell barátkoznod, akiktől nem lesz rossz a kedved. :)

2010. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos azt hiszem,hogy néhányan félreértetek. Mert én nem egyszerűen szomorú vagyok. Szomorú voltam egész életemben, és egész életemben szenvedtem a bűntudattól, a bánattól, az idegességtől. Szóval tudom, mi az a lelki szenvedés, de minden fájdalmon túltettem magam. De ami most van velem, az más... Meg mostanság döbbenek rá, hogy nagyon nem voltam rendben azalatt a másfél év alatt. Szóval ahogy mondtam, nem egyszerű levertség, és nagyon hosszú ideig tartott az előző is. Én tényleg nem vagyok jól. Én is fontolgatom a pszichológust :S. De nekem még fennáll a fő oka a mostani depressziómnak, és fenn is fog állni még szerintem egy darabig...

Lefoglalom magam, sokat tanulok, kutyázok, háztartást vezetek, dolgozok, idegenekkel ismizek, régi barátokkal csevegek. Én is pontosan tudom, hogy most a legrosszabb, amit tehetek, az a befelé fordulás. De úgy szeretnék már jobban lenni...

Egy világ omlik össze bennem. Minden darabjaira esik szét..

2010. máj. 4. 21:26
 10/17 A kérdező kommentje:

21:07-nek

Te mit teszel még? A kutyasétáltatáson kívül? És szerinted mikor lesz az a pont, amikor pszichológushoz fordulsz?:S Miért érzed így?

2010. máj. 4. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!