Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nekem...

Mit csináljak, ha nekem minden álmom az, hogy orvos legyek, de nem lehetek? Hogyan lehet ezt elfogadni? Mi legyek helyette?

Figyelt kérdés
Mindig is az volt az álmom, magamtól tanultam biológiát, kémiát itthon, mert egy szakközépiskolában nem igazán magas szintű az oktatás. Sajnos nem tehetjük meg, hogy én annyi ideig tanuljak még, minél hamarabb a saját lábamra kell állnom. Ezen kívül viszont más nem is érdekel, szóval nem tudom, hogy mit csináljak érettségi után. Van valami ötletetek?
2011. márc. 13. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemár, ennyire azért nem lehet rossz a helyzet, szerintem kicsit árnyaltan látod a dolgokat. Ha tényleg érdekel az orvosi pálya (és nem csak a fizu miatt) akkor menj be egy közeli Vöröskeresztes irodába és beszéldd le velük hogy szeretnél önkénteskedni náluk véradáskor segíteni meg ilyesmik. Onnan is be lehet jutni az egészségügybe, ápolónak, mentősnek, de talán egészen az orvosi pályáig eljuthatsz idővel.
2011. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvosnak nem mehetsz, keress másik egészségügyi szakmát ami érdekelne. Pl gyógypedagógus, rehabilitációs akárki, ápoló, mentős ápoló, szülésznő, stb. Ezek tény hogy nem adnak olyan magas "egzisztenciát", mint amilyet egy orvosi diploma, ugyanakkor még is valahol közel leszel hozzá, és egyszer időd és pénzed adódik rá még mindig elkezdheted az orvosi egyetemet immáron már nem a szüleid nyakán.
2011. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Nézd két dolgot tehetsz, 1. fogod magad feladod az álmaidat egy időre és elmész mondjuk ápolónak vagy gyógytornásznak.

2. Ragaszkodsz az álmaidhoz. Ha az utóbbit választod, az kemény meló lesz. Én orvosira járok és kb. 50-60 ezerből jövök ki egy hónapban, de ebben benne van minden a kolitól kezdve az utazáson át a napi két meleg kajálásig, valamint heti egy mérsékelt iszogatás is. A te helyzetedben a HÖK-től tudnál kb. húszezer forint szoctámot igényelni havonta, továbbá ha jól tanulsz még egy tízes tanulmányi ösztöndíjat össze lehet szedni, habár az már kemény dió.

Tehát egy teljes tanév (10 hónap) kb. 300 ezerbe kerülne neked. Ebben a tankönyvek nincsenek benne, de azokat a könyvtárból is ki lehet venni.

A probléma viszont itt kezdődik, ugyanis orvosi mellett nagyon megerőltető, és nehéz dolgozni. Csak nagyon kevesen tudják megcsinálni (általában mentőznek).

2011. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Egy évvel ezelőtt biztosan azt mondtam volna hagyj ki egy évet és keress pénzt aztán kezdd el a sulit jövőre, de a változások miatt a felsőoktatásban ezt nem ajánlom.

Egyébként én a helyedben nem lennék orvos, oda jártam egy évet és nem az hogy nehéz de ez tényleg egy "hivatás". Hiszen egy kezdő orvos alig kap többet 120nál rezidensként, ha nincsenek orvos rokonaik elég sokat szívnak.

Pl. fül-orr-gégészeten voltam gyakszin ott a lány túlórával kapott 110-120-at, a dokik nem igazán foglalkoztak vele, nem hívták be műtétre stb.

Külföldön sem fényesebb a helyzet, igaz több fizetést kapsz, de a karriered kb 50 éves korodra fog kivirágozni mint olyan.

Én azt mondom ha jó vagy kémiából, bioszból talán még matekból is próbálj meg egy bsc-s képzést, vegyész, vegyészmérnök, biomérnök. Talán még a gyógyszerészet beleférne(5év, viszont doktori képzés)? Minddel kapsz egy tuti jó állást, akár magyarországon akár külföldön.


A havi 60ezer kicsit túlzás, persze ha nincsenek nagy igényeid. Pesten az orvosin max szociális ösztöndíj 30ezer ha jól tanulsz akkor kaphatsz max. 25ezer ösztöndíjat még pluszban. A koli 10ezer. Ez a legkevesebb amit a koliért fizetni kell. Gondolom te szoctámot kapnál, koliért pedig a minimumot kéne fizetned.

Ösztöndíjakkal összeszedhetsz 40-50et havonta, a szüleid ha még tudnak segíteni pár ezerrel akkor kijössz.


Szó mi szó, a dolgok okkal történnek és nem kell erőltetni az orvosit csak ha tényleg ennyire lázba hoz az hogy betegekkel foglalkozz meg minden ilyen beteges véres dolog:D üdv.

2011. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!