Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Az egyetem alatt...

Orvosisok! Az egyetem alatt mennyire kell a fizika? Hány féléves tantárgy? Nagyon kemények a követelmények belőle?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen az orvosi biofizika két féléves, gimnáziumi háttértudás nem nagyon kell hozzá, csak némi matek. VISZONT brutál mennyiségű jegyzőkönyvet kell írni, és azt nagyon komolyan is veszik.

Összességében azonban szerintem nem kell a tantárgytól parázni, én gimnáziumban nem igazán szerettem a fizikát, itt pedig ötösre szigorlatoztam belőle.

2011. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én SOTE-s vagyok, nálunk csak a 2. félévben van biofizika, ami nem egyszerű. Nem árt legalább a gimis alapokkal tisztában lenni, mert nálunk nagyon arra mennek, hogy érted-e mi miért történik. Ha kémiával jössz (ami nagyon ajánlott, főleg mert az emelt kémia anyaga majdnem teljesen ugyanaz, mint az első féléves orvosi kémia), akkor érdemes felvenni az első féléves orvosi fizika alapjait, mert az egy kis segítség az alapok áttekintésében.
2011. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-n két félév. Épp most volt profváltás, szóval már annyira nem vagyok képben:)

De szerintem túlélhető tárgy volt. Bár aki nem fizikás volt (én az voltam:D), az eléggé szidta:)

Mi még azért el tudtunk lenni a gimis anyag nélkül, de az új prof állítólag elég alapnak veszi, hogy a hallgatók már tudják a gimis anyagot.

Mindenesetre nem ez a legmegerőltetőbb tárgy az egyetemen:)

2011. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!