Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az egyetem és...

Mi a külömbség az egyetem és a főiskola között?

Figyelt kérdés
mind2 ad diplomát, akkor mi más bennük?
2011. márc. 18. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Most már semmi, a bolognai rendszer (alap- és mesterképzés) előtt a főiskola 4 éves volt, kicsit gyakorlatiasabb, az egyetem 5, inkább elméleti. Szóval pl. a tanító főiskolába járt, a középiskolai tanár egyetemre.
2011. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mai rendszerben ugye mint említették van alap és mesterképzés. Lényegében ha elvégzel egy BSC/BA-t (alapképzést), akkor körülbelül olyan diplomát kapsz, mintha régen főiskolát végeztél volna. Például én mérnöknek tanulok, 3.5 évig fogok ide járni (ha marha nagy szerencsém van és nem bukok semmiből), ez alapképzésnek számít.


A mesterképzés ezen kívül még általában +2 év amire ugyanúgy kell jelentkezni és ugyanúgy van felvétel mint az alapképzésre, csak ott már a nyelvvizsgákat és a bsc-n elért eredményeket nézik, ilyesmi. Viszont ebben nem vagyok biztos.


Ezen kívül vannak ma még 5 éves képzések, ezek az osztatlan képzések ahol valamilyen oknál fogva nem lehet megosztani alap/mesterképzésre ezért egyben van. Ilyen például az orvosi, vagy a jog és lehet építészmérnöknek is menni így. Ebben az a különbség hogy nem lesz elég 3.5 év egy diplomához, hanem mindenképpen 5 évet le kell húznod és csak utána mehetsz dolgozni. De ha alapképzésre jársz utána bármikor mehetsz mesterképzésre és ugyanott tartasz mint azok, akik osztatlanra mentek.

2011. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, ma már tényleg nincs egyetem/főiskola. A BMF is átkeresztelte magát Óbudai Egyetemnek, pedig főiskola volt. Régen még volt jelentősége annak, hogy más a nevük, ma már annyira nincs. Lényegében mára már mindenki egyetemre jár és nem egyetemre/főiskolára.
2011. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2011. márc. 18. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!