Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy fogom letenni az érettségit?

Hogy fogom letenni az érettségit?

Figyelt kérdés
Középiskolába járok , még csak 1.-osztályos vagyok , és annyi de annyi anyagot veszünk . És amit megtanultam azt fél éven belül majdnem teljesen elfelejtem- pl magyarból a neveket.... sajna - pedig nem magolom. :( Ti hogy vagytok ezzel? Hjajjj és mikor rágondolok az érettségire a sírás kapkod. Magyarból , mivel Szlovákiában élek -szlovákból, egy idegen nyelvből, könyvelésből(mivel könyvelő szakra jelentkeztem), és egy magunk által választott tantárgyból kötelező az érettségi. Hogy lehetséges ezt megcsinálni , néha úgy érzem lehetetlen - bár tudom hogy (majdnem ) mindenki megcsinálja . Már most nagyon félek ! :(
2009. febr. 22. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi...sikerülni fog. Mindenki parázik tőle, a tanárok is úgy állítják be, hogy nehéz, hogy megijedjenek a diákok és tanuljanak.

De szerintem bárkit megkérdezel aki túl van rajta, azt fogja mondani, hogy nem volt nehéz.


Most meg főleg ne izgulj még rajta...van időd bőven, és nem kell minden apró részletre emlékezni majd:D nyugi, ne foglalkozz még ezzel!!

2009. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi vizsgán a legfontosabb: Ne zárkózz el a válaszadás elől :)))))

Aki mond pár mondatot, átengedik, szal csak könnyedén! :)

Ja és tanulj nyelvet, az a legfontosabb a jövőd szempontjából.

2009. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönom a válaszokat ! De én még így is rettegek attól a pillanattól .
2009. febr. 22. 22:00
 4/11 anonim válasza:
100%

Én végigrettegtem a 4 évet.:( A matektanártól féltem a legjobban, mert végig szivatott, a földrajz tanár meg mindig végtelenül rendes volt. Erre érettségin a matekos hihetetlenül segítőkész volt, a földrajzos meg úgy megkent egy rossz mondat miatt, mint annak a rendje...

Szóval, készülni kell rá és minél jobban kiismerni a tanáraidat, hogy emiatt ne érjen meglepetés.:)

2009. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

inkább 5 (5*5 tárggyal) érettségi mint egy vizsgaidőszak

szerintem ez árulkodó..

2009. febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőben még semmi okod rettegni. Nyugi, a 4 év alatt úgyis mindent elfelejtesz és kezdheted elölről a tanulást. Ezzel mindenki így van.

Én pl se magyarból, se töriből nem voltam egy lángész végig a 4 év alatt. Nem szerettem magolni, és mindkettő olyan. Végül a töri szakos elnök az érettségin megkérdezte a töri szakos osztályfőnökömet hogy én ugye töriből felvételizek? Mert annyira jól ment állítólag. Magyarból meg a suli igazgatója (filozófia-töri szak) beszélgetett el velem a felelet közben. Tök jó érzés volt. Ja, és mindkettő ötös lett végül. Szóval izgulni kár. Sokkal jobb és sokkal nehezebb dolgok is vannak az életben mint az érettségi és a miatta való izgulás, félelem.

2009. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

tessék, ez az eredménye, mikor az érettségivel ijesztgetnek.

ne aggódj, még a gyengébb tanulóknak is megy, mivel nem mindenből kell vizsgáznod, hanem mondjuk minden tárgyból meg lesz adva 18-20 tétel, vagy téma, és azokat külön kell megtanulnod. tehát tudni fogod, hogy mi kell elmondanod majd.

2009. febr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 23:31-es válaszolóhoz. 125-ször érettségizek, mint még egyszer a pénzügyi jog.....Szerintem ebből le tudod szűrni... Egy egyetemi szigorlatra sokkal többet kell majd tanulnod mint érettségire cakompakk. Ne félj menni fog, mindenkinek sikerülni fog !!!!Emiatt ne rettegd végig a középsulit élvezd ezeket az éveket.
2009. febr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan érettségizel le? Bemész a suliba és leérettségizel. Nem kell tőle parázni nagyon könnyű, ráadásul itt a tanárok 99%-a is igyekszik mindenkit átrúgdosni akit csak lehet. Ha utál akkor azért, h ne kelljen többször találkoznia veled ha meg nem akkor azért. A lényeg, h valamiről beszélni kell, és ha nagyon nem tudod akkor adnak mentőkérdést, sokszor olyan kérdéseket tesznek fel, amiben félig már a válasz is bennevan. Én két hét alatt készültem rá fel és én a parásabbak közé tartoztam, de átlagon felüli eredményem lett, sokkal jobb mint, amit vártam. Volt, aki 2-3 nap alatt készült fel neki is meglett.
2009. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy a főiskolai/egyetemi vizsgaidőszak sokkal durvább, mint az érettségi. Az érettségi miatt nem kell aggódnod, menni fog. Ahogy a tanáraink mondták: "Nálunk sokkal hülyébbeknek is sikerült..." A tanárok mindig segítőkészek, nem érdekük buktatni (többek közt a statisztika miatt sem...). A lényeg, hogy ne mondd sose, hogy "ezt nem tudom". Próbálkozz és folyamatosan beszélj. Ennyi az érettségi titka. Zárójelben hozzátenném, hogy pl. töri érettségiből vagy irodalomból nem kérnek annyi évszámot, csak a ténylegesen legfontosabbakat (pl. Államalapítás éve, tatárjárás, világháborúk kezdete-vége...) Ha belegondolsz ez nem olyan sok. :)
2009. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!