Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. -es vagyok,2011 novemberéb...

11. -es vagyok,2011 novemberében szeretném letenni a magyar, történelem érettségit hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés
azt tudom h az illetékes tanárnak kell számot adnom az adott tárgy 11,12.es anyagábol azt leosztályozza, akk nem muszáj azokra az órákra bejárni, ezután az érettségit hogyan kell?
2011. szept. 1. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy erre nincsen lehetőséged.
2011. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az lenne, ha a suliban attól kérdeznél, aki az érettségi jelentkezésekkel foglalkozik. Azt jól tudod, hogy osztályozó vizsgát kell tenned az utolsó 2 év anyagából és csak utána mehetsz érettségizni. Az őszi érettséginek ha még nem járt le a jelentkezési határideje, hamarosan le fog, osztályzó vizsgára pedig egy hónappal korábban kell jelentkezni, úgyhogy ha eddig nem tetted meg, akkor nem fogsz tudni ősszel érettségizni.
2011. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most novemberben már sehogy, mivel már voltak osztályozóvizsgák (nyár végén ill. félévkor vannak). Egyébként jelentkezel osztályozóvizsgára, leteszed, aztán jelentkezel előrehozott érettségire, és leérettségizel. Utána már nem kell bejárnod.

De ezt töriből, magyarból nagyon nem ajánlják, valószínűleg a tanárod is le akar majd beszélni róla. Nyelvekből szokás előrehozottat tenni, vagy olyan tárgyakból, amiket már nem tanulsz. (pl. 11. év elején kémiából, földrajzból).

De minek akarod letenni? Még hátra van két évi anyag, azt megtanulnád otthon? Nem jobb ha megvárod a rendes érettségit, addigra veszitek ezeket, és könnyedén megírod?

2011. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

nem, most akarom letenni az érettségit, de akkor félévkor ezt hogyan tehetem meg? a tanárok meg le se sz@rnak azoktól lehet kérdezni..

2011. szept. 1. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálatok hogy van, nekünk az ofőnek kell szólni meg talán a titkárságon leadni a jelentkezést az osztályozóra, plusz nem árt szólni a tanárnak, mert ha májusban vizsgázol, akkor ő fog érettségiztetni (őszin csak akkor ha a sulitok szervez őszi érettségit is). Plusz valószínűleg osztályozóvizsgáznod is előtte meg még pár tanár előtt kell.

Az érettségire valamikor februárban kell jelentkezni, aztán májusban lesz az írásbeli, júniusban a szóbeli. És akkor jövőre már nem kell bejárnod.

2011. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jaja, tanárom mondta csak megjegyzésként a 11.es évfolyamhoz h februárig lehet letenni az osztályozóvizsgát de jóval elötte szólni kell az illetékes tanárnak, aztán az érettségi.
2011. szept. 2. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!