Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet magyar érettségit...

Hogyan lehet magyar érettségit letenni, hogyha nem tanultam Magyarországon?

Figyelt kérdés
A középiskolát Amerikában fejezem be, a következő júniusban, de tervezem, hogy talán az ELTE Japán szakára mennék tovább. Nem tudjátok, hogyan lehet letenni az érettségit? Sajnos ha jól tudom, akkor ha az amerikai pontjaimat hozom ide, azzal csak költségtérítésesre vesznek fel. (Amúgy azt tudja valaki, hogy az mennyi?)
2011. aug. 6. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A te amerikai pontjaiddal sehova nem vesznek fel itt.
2011. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az amerikai érettségijéből számolnak neki pontokat, úgyhogy felvehetik. Amúgy ha magyar érettségit akarsz, megtanulod az anyagot és kész. Nem egy nagy durranás a középsulis magyar.
2011. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos ha jól tudom, akkor ha az amerikai pontjaimat hozom ide, azzal csak költségtérítésesre vesznek fel."


- Szerintem félreértettél valamit. Az amerikai állampolgárok jelentkezhetnek csak költségtérítésesre.

2011. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy kapcsolatban a régi iskoláddal? Nem tudom MO-on hogy van, de nálunk pl. ha kimegy vki egy évre Amerikába akkor miután hazajött, le kell vizsgáznia azokból a tárgyakból, amit ő ott nem tanult. Ugyanígy van azokkal, akik MO-ra mennek középiskolába, őket itt nálunk is beírják az egyik középiskolába (nekünk is van egy ilyen "fantom" osztálytársunk :D), és neki is minden évben le kell vizsgáznia szlovákból. Szerintem mindenképpen kérdezd meg a régi iskoládat, ők biztos tudnak segíteni :)
2011. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem egy évre mentem ki, ez a baj.

Hanem véglegesen. Ott hagytam a magyar sulimat és kimentem Amerikába.

Amúgy tudom, hogy az amerikai tanulmányaimat nem nagyon fogják értékelni, ezért szeretném letenni a magyar érettségit. Azt is tudom, hogy így, hogy nem kell mellette sok baromásgot tanulni suliban, nem lesz gond megtanulni azt az öt tantárgyat, főleg, hogy az angollal nincs probléma...

Csak az a gondom, hogy nem tudom, hogy hogyan érettségizhetnék. Amikor itthon vannak az érettségik, akkor nekem kint nagyon fontos vizsgáim vannak, meg amúgy is ha jól tudom van ilyen szabály, hogy érettségi előtt le kell tennem egy osztályozó vizsgát, és csak azután mehetek érettéségire.

Aztán olyat is hallottam, hogy csak úgy mehetek érettségizni, ha magyar középsuliba járok, tehét fel kéne magamat vetetnem egy suliba és úgy megcsinálni az érettségit.

Nem tudom.

2011. aug. 6. 21:57
 6/11 anonim válasza:

csak be kell jelentkezni valamelyik középiskolán keresztül érettségizni és felkészülni. ne aggódj, nem nehéz. viszont valamennyit rá kell fizetni, talán 5ezer/tantárgy körül van, de nem tudom biztosan. októberben lesznek az őszi érettségik, talán elcsíphetnéd, két hónap bőven sok a felkészülésre. viszont az elte japán pontszámai az egekben vannak: legalább két emeltszintű kéne hozzá, plusz nyelvvizsga is, egy közép és egy emelt. úgy talán meglesz a fizetős.


21/n

2011. aug. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legalább két emelt szintűvel megvan a max. többletpontja, hova még egy nyelvvizsga is?
2011. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
áh, mire eljut odáig, úgyis változtatnak a rendszeren, plusz emelten ha rossz bizottságot fog ki (mint én anno), akkor nem biztos, hogy 100%os lesz
2011. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nah, pont ez az. Reménykedem abban, hogy sikerül felvetetni magam nem fizetősre.

Szerencsére a nyelvekkel nincsenek problémáim. Megvannak a megfelelő papírjaim a vizsgákról.

Viszont októberi érettségi oké, hogy van, csak én nem vagyok itthon. A bunkó emberkék a magyar konzulátoson amerikában, meg nem segítenének. (Bocsánat, hogy lebunkózom őket, de a legutóbb amikor hívtam őket, akkor valami hihetetlenül szemetek voltak velem.)

Nah mindegy. Ezt úgyse tudjuk megoldani. Majd lesz valami. Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 7. 14:46
 10/11 magyar izom ***** válasza:

Nem tudom mennyire régi a kérdés, de szerintem tudok segíteni!


Èn svédországban jártam iskolában, és majd jövöre teszem le a magyar éretségít, beadtam a svéd bizonyitványaimat egy fordító és hitelesítö iródának, ezek hitelesítették, és most ezt (a svéd bizonyitványaim) egy felsö fokú nyelv vizsgának tekintik. Ez azt jelenti hogy van 40 pontom.


Jelentkezhetek államira is, mivel magyar állampolgár vagyok. Szóval csak annyi hogy megyek és cisnálom az éretségi vizsgákat, nem érdeklik a svéd bizonyitványaim, persze most nekem jó hogy nyelv vizsgának tekintik.

2011. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!