Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérheti ezt az osztályfőnök?...

Kérheti ezt az osztályfőnök? Máshol is így van? Van joguk ehhez?

Figyelt kérdés

A héten kitöltettek velünk egy kérdőívet,és azt mondta az ofönk h írjunk rá nevet. Azt mondta hogy egy pszichológussal fogja megnézni ezeket. Többet nem is nagyon mondott,elkezdtük kitölteni. Aztán páran felháborodtak kissé h olyan kérdésekre kellett választ adnunk h pl. "Ki a legjobb barátod az osztályban?" "Kit tartasz a legszebbnek az osztályból?" "Kit nem kedvelsz az osztályból,és miért?" "Ki az akit utálsz az osztályból,és nem szívesen tartod vele a kapcsolatot?" Ilyen kérdésekre kellett választ adnunk,3 embert kellett írni. Mikor megkérdeztem hogy miért kell erre nevet írni,ő felháborodott,emelt hangon kezdett el velem "beszélni" hogy én hogy merem azt feltételezni hogy visszaélnek az információkkal (előtte teljesen normálisan kérdeztem,nem adtam okot a kiakadására),ill. őket nem feltétlen a név érdekli,hanem amit írunk. Ezek után kisebb csönd lett,majd odaszólt nekem hogy "amúgy is azt hiszi,hogy nem tudom maga hol áll az osztályban?" Szerintem jogosan kérdeztem meg... régen soha nem kellett ráírni a nevet.


Szerintetek ezt megteheti az osztályfőnökünk hogy nevet irat rá? És hogy így beszél velem?


2011. márc. 20. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mindenesetre rosszul hazudik. Mi lett volna, ha egy kamu nevet írsz a kérdőívre?
2011. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga névvel kérni.A szüleitekkel beszéljetek.
2011. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
45%
Nézd, megteheti mivel az osztályfőnököd, (10 évvel ezelőtt még nekem is volt és már akkor büntetést kaptunk ha egymásra mosolyogtunk órán- de akkoriban ez még teljesen hétköznapi volt) másrészt ha neked kellemetlen, írj mindenhova ugyanazt a három embert, így nem kerülsz kellemetlen helyzetbe de mégse szúrhat le.
2011. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én neked adok igazat. Egyáltalán nincs joga ahhoz, hogy nevet kérjen. Úgy utálom az ilyen kérdőíveket, egy csomó személyes információt kérdezgetnek. Semmi közük hozzá, felháborító!
2011. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk is volt egy ugyanilyen teszt pár hónappal ezelőtt, és azt mondta az ofő. , hogy senki sem fogja elolvasni, csak úgy kell és kész.Azt mondta még utána, hogy írjunk rá nevet, és kérdeztem hogy ő elfogja-e olvasni , felelete:talán.
2011. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdőívek előtt alá kell iratni a szülőkkel, hogy engedélyezzék. Ehhez nincs joga. DE beszéldd meg ezt a szüleiddel is, ők esetleg beszélhetnének a tanárral. Kioktatni.. ezen indokok miatt.. tudod, a szó elszáll..
2011. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
80%
ugyan ez volt a mi sulinkba is csak én nemadtam oda.
2011. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Első: Ha kamu nevet ír akkor kizárásos alapon tudja ki írta szóal ez nem lett volna célravezető csak akkor, ha még az osztály fele fake nevet ír.


Kedves kérdező!

Nálunk sem kellett nevet írni rá, de nem is ilyen kérdések voltak. Olyan, hogy kivel laknánk 1 sátorba osztálykirándulás alkalmával és oda is 2 embert kellett írni. És fát kellet rajzolni azt rendesen pszhiomókus tette elénk.

Szerintem ez egyáltalán nem jogos, hogy nevet kell rá írni. Én nem töltöttem volna ki, megmondtam volna én az igazgatónak is a magamét.

2011. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Ezt arra szokták felhasználni, hogy a legutáltabb libát ne melléd ültesse, osztálykiránduláson ne egy szobába tegyen vele, hanem inkább a barátaidhoz, csoportmunkát is olyannal kelljen csinálnod, akivel képes vagy együttműködni, és ha van olyan, akit teljesen kiközösítettetek, kiderüljön miért, és rendbe lehessen hozni, mielőtt csak azért, mert valaki egy utálatos kis liba, egy vérengző pszichopatát kreáljon egy neki nem szimpi gyerekből, aki 20év múlva elteszi őt láb alól.

Hidd el, nem fogja nyilvánosságra hozni, nem lesz ennek semmi káros következménye rád nézve.

2011. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kamunevet hülyeség lett volna ráírni,mivel megismeri már az írásunkat,úgy is tudja ki írta,főleg hogy utána meg is kérdeztem h miért kell nevet írni...


Nem értem miért teheti meg,szerintem sincs semmi köze ahhoz hogy én kit kedvelek,kit nem szeretek. Ebben az a durva,hogy egy hónappal ezelőtt az egyik tanárunk kérdezte ugyan ezeket az osztálytól rendesen tanórán! Csak néztünk,hogy ez őt most miért érdekli annyira. A másik,hogy 1 hete szülői kérdőívet kaptunk,anyu kezdte töltögetni,de annyira személyes dolgokat kérdeztek hogy vissza adta félig kitöltve! Az osztályfőnökömben semmilyen mértékben nem tudok megbízni,gusztustalan ember. Másokat fúr,az osztállyal beszél ki egy-egy embert (osztálytársat).

2011. márc. 20. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!