Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárok, nyáron mennyi fizetés...

Tanárok, nyáron mennyi fizetésre lehet számítani? Mennyivel szokott kevesebb lenni a fizetés?

Figyelt kérdés
Kezdő tanár vagyok, ez az első évem, tehát 89 000 ft-ot keresek. Úgy hallottam, nyáron kevesebb pénzt kapunk, a szabadság miatt. Igaz ez? Mennyivel lesz kevesebb?
2011. márc. 23. 14:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos ugyanannyit kaptok. Pedig én nem adnék egy fillért se.
2011. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sajnos, miért sajnos?

Az nem sajnos, hogy 89 000 ft-al szúrják ki a szememet diplomásként?

2011. márc. 23. 15:06
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Hát azért a heti 20 óra munkáért még az is túl sok na meg a több hónapos nyári szünet meg téli szünet meg őszi szünet, meg tavaszi szünet... Szóval nem dolgozzátok agyon magatokat...
2011. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

na igen, meglátszik, hogy semmi közöd az oktatáshoz.


A kötelező heti óraszám 22, legalább ennyit készülni is kell az órára, az már mindjárt 44 óra. Tudod feladatlapok, rejtvények, szókártyák, power point stb. Az szerinted a fán terem? Ha dolgozatok vannak még többet, mert azt össze kell állítani, kijavítani.

Ezen felül vannak értekezletek, megbeszélések.

Minden városi nemzeti ünnepségen részt kell venni, az iskolaira felkészíteni a gyerekeket. Nem beszélve a bizonyítvány megírásáról.

Az, hogy a gyereknek szünet van, nem jelenti hogy a tanárnak is. Mi június végégig dolgozunk, és augusztus közepén ismét megyünk. Tanmeneteket írunk, osztálytermeket, szaktantermeket díszítünk és dekorálunk, sőt újabban takarítunk is, mert nyárára felmondanak a takarítóknak.

És a szünetek nekünk a kötelező szabadnapok kiadás. Ha nekem bármi bajom van márciusban, októberben egy nap szabadnapot nem kapok, várnom kell szünetig. Esetleg ha orvoshoz megyek kereshetek egy kedves kollégát, akivel el tudom cserélni az órát.


Ne nyilatkozz olyanról, amiről fogalmad sincs. Ha szerinted nem csinálunk semmit, akkor menj tanárnak, és majd megtudod,


ha menned kell reggel hétre, mert ügyeletes vagy, majd van 6 órád, aztán fél háromtól 5-ig értekezlet, és ha hazamész még óratervet, feladatlapot kell készítened másnapra.

2011. márc. 23. 16:24
 5/21 A kérdező kommentje:

Én pl. szeptembertől kezdtem itt, attól van a fizetésem. De már augusztusban mennem kellett, 2 hetet dolgoztam ingyen. 2 tantermet takarítottam és dekoráltam ki, 3 napig jártam egy kollégával családot látogatni.


Most 2x egy hetes nyári táborba KELL mennem a gyerekkel júliusban, teljesen ingyen, a SZABADSÁGOM ALATT, valaki nyári napközizik. Ja és ha nem mész, keresnek helyetted más, mert sok tanár van munka nélkül.


Szóval "tényleg nem dolgozunk és marha sok a szabadság".... na ezt tessék bevállalni!

2011. márc. 23. 16:31
 6/21 anonim ***** válasza:
16%

"A kötelező heti óraszám 22"


Aha, amik nem 60 percesek, hanem csak 45 ráadásul arról is késik 15 percet. Ezz 22*30 perc=11 óra. Igazad van, tényleg tévedtem, nem 20-at dolgoznak, csak 11-et. Akkor pláne túl vannak fizetve. Az órára készüléssel meg pláne ne példálózz, a tanárk max. 10%-a készül az órákra, a többi azt se tudja hol jár az adott osztállyal. Nekünk volt olyan tanárunk, aki 7-szer (azaz hétszer) adta le egymás után ugyanazt az anyagot, mert gőze nem volt róla, hol járunk. Szóval ennyit a felkészülésről. Ennyi pénzért hálások lehettek.

2011. márc. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Arról hogy a te tanárod olyan volt, arról én nem tehetek, bár mondjuk meg is látszik rajtad. Az igazgatótoknak kellett volna rendet tartania, mint nálunk.


ÉS ki kérem magamnak, hogy engem, aki igen is tisztességesen teljesítem amit elvárnak tőlem, és az órám majdnem minden egyes percét a tanult módszertannak megfelelően tartom, és a gyerekek is szeretik az óráimat, egy kalap alá vegyél ilyen tanárral.

2011. márc. 23. 17:46
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Aki irigyli a tanárok életét, menjen tanárnak. Aki pedig kibírhatatlannak tartja, miért választotta ezt a "hivatást"?

Én kétdiplomásként 94ezres minimálbérre vagyok bejelentve (igen, ez bruttó), de élek-halok a munkámért, imádom csinálni, és soha nem váltanám le, és nem is sajnáltatom magam, hogy fúúú nekem milyen sz.ar. Ám ha majd arra a szintre süllyedek, hogy sajnáltatnám magam, inkább váltok. Csókollak.

2011. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én nem tartom kibírhatatlannak, sőt imádom, és nem sajnáltatni akarom magam. Csak azt utálom, hogy mindenki azt hiszi, csak bemész lébecolni arra a 45 percre, és semmi dolgod. Mint a fentebbi ostoba hozzászóló.
2011. márc. 23. 17:58
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kell bemutatni, mert van tanár nagybátyám (alsó tagozatosokat tanít, és sajnos a mai világban nem ülnek le a szülők a gyerek mellé, mint a mi időnkben, s amíg mi csendben figyeltünk órán, addig a mai kisiskolás odaköp a tanár elé a tanári asztalra, csak mert úgy tartja kedve, és a tanár még csak nem is szólhat rá keményebben) - de azt is tudom, hogy ő tud mellette másodállást vállalni, míg az én munkám egész embert kíván. Igen, mindenkinek az a kemény, amit saját maga csinál. Én egyébként nem a tanárokra, hanem a rendőrökre pikkelek :D
2011. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!