Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyukák, Apukák! Milyen...

Anyukák, Apukák! Milyen tanulók voltatok iskolás éveitek alatt? Mi lett a szakmátok? Hány évet dolgoztatok benne a Baba születése előtt? Szerettétek, vagy megbántátok, hogy ezt a munkát választottátok? Mostani fejjel minek tanulnátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jó tanuló voltam, az átlagom ált. iskolában mindig 4,7 körül volt (matekból mindig 4-es voltam és rajzból is). Utána óvónői szakközépbe mentem (akkor még volt), mert gyerekkorom óta az volt a vágyam, hogy kicsikkel foglalkozzam. Érettségi után azonnal dolgozni kezdtem. Majd 3 év múlva megszületett a fiam. Utána még született 2 gyermeken.. Elvégeztem az óvónői főiskolát si, majd a tanítóképzőt is... Közben itthon voltam főállású anyuka, mert sajnos a pedagógusokat nem igazán keresik. Aztán dolgoztam egy irodában is, mikkor lejárt ez. Most már 4 gyerkőcöm van és lassan lejár a GYES és újra mennék dolgozni... kérdés még, hogy hol lesz hely 8az előző munkahelyem megszűnt).

Nem bánom máig, hogy pedagógus lettem, mert imádom a gyerekeket, nagyon szerettem velük foglalkozni, látni azt, hogy hogyan fejlődnek, ügyesednek, okosodnak az alatt az idő alatt, míg rám vannak bízva. A bérek szégyenteljesen alacsonyak, de ha csak ez lenne, nem bánnám. A mosolygó gyerekarcok kárpótolnának ezért. Csakhogy nem csak ez a gond...

Hogy ma mit tanulnék? Valószínűleg ugyanezt, esetleg pszichológusnak mennék, csak, hogy akkor is gyerekekkel foglalkozhassak.

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

szia


szakkozepben nem voltam jo tanulo, mert utaltam 3-3.5 os atlagom volt kb.

tovabbtanulasnal az elso felvenel 4.8 mert erdekelt.

Kozmetikusnak es sminkesnek tanultam.

Nem bantam meg es ujra ezt valsztanam.

2+4 evig dolgoztam a szakmamban (felvaltva a 3 szakma amit tanultam).A sminkeles az ami vegig megmaradt es az a kedvencem :)

2011. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4.5-4.7 voltam mindig,elektrokozmetikusnak tanultam,pedig megtehettem volna(tanulmányi átlag alapján),hogy magasabb szinten megyek tovább,de ez érdekel és ezt szeretem csinálni...az más kérdés,hogy ma sajnos a luxuskategóriába tartozik ez a szolgáltatás,ezért nem is úgy megy az ipar,mint régen...
2011. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig jó tanuló voltam, ha nem is kitűnő (a reál tárgyak nem mentek), de a fő tárgyakból megvolt az ötös. Diplomám szerint nyelvtanár lettem, gyakorlatilag azonban fordító, tolmács, nemzetközi kapcsolatok szakértő. 7 évet dolgoztam a gyerekek előtt, most fogok visszamenni. Szeretem a munkámat, várom nagyon, hogy visszamehessek.


34N

2011. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tanuló voltam mindig, de mivel olyan tárgyak is szerepeltek az órarendben mint a testnevelés és a rajz, ezért kitűnő soha nem lettem. Érettségi után a Pszf-re mentem továbbtanulni (itt ismertem meg a férjem) és elhelyezkedtem egy banknál call-centerben. Közben szereztem két nyelvvizsgát, lediplomáztam és előléptettek. Kb. egy évet dolgoztam így, utána született meg az első baba, akit terveztünk és nagyon vártunk. 23 és 25 évesek voltunk akkor. Közben eltelt még 3 év, sikerült elvégeznem egy master képzést és nagyon várjuk a kistesót, de nem akar jönni. Nem bántam meg, hogy ilyen irányban tanultam tovább, de még nem teljesen ez az, amit csinálni szeretnék. El akarom még végezni a mérlegképest és az adótanácsadóit. Az a vágyam, hogy saját cégem lehessen, meg még 3 gyerekem legalább. :-)
2011. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!