Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Manapság miért megy valaki...

Manapság miért megy valaki tanárnak, miért tanul annak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
mert szeret tanítani, továbbadni a tudást, gyerekekkel foglalkozni, vagy pedig azér mert mást nem tud
2011. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármiért is, jól gondolja át...


Én mindig is tanár szerettem volna lenni. Már ált. suliban is mindig tanárosat játszottam a barátaimmal. Én csodáltam a tanárokat, mert okosak, gyerekeket tanítanak arra, amit ők is szeretnek.

Ez a fajta imádatom megmaradt a fősulin is, főleg mikor jöttek be a szakmódszertanok. És a gyakorlósuli szuper volt. Alig vártam, hogy rendes tanárként dolgozhassak.


Hát.... kicsit szembe vágott az első fizetésem, hogy a négy évnyi kemény tanulást ennyire értékelik. De én akkor is lelkesen álltam hozzá, igyekszek minél változatosabb órát tartani, csakhogy ez az iskola messze alulmúlja a gyakorlósuli színvonalát, örülök ha van a gyereknél egy papír, amire írhat. Visszapofáznak, nem szeretnek tanulni. És egyre több tanításon kívüli plusz munkát bíznak rád, ingyen. Én most úgy vagyok vele, még 1-2 évig tanítok, "kiélem magam" a pályám. utána keresek mást, ahol tisztelnek, meg elfogadható a fizetésem...


Én ennek ellenére nem bántam meg, lehet végigcsinálnám még egyszer, mert remek dolog tanítani, főleg annak, aki jó iskolába kerül, rendes gyerekekhez. Nekem sajnos nem sikerült.

2011. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Illetve azért, mert ha van benned kellő kreativitás, az újdonságra, érdekességekre fogékony gyerekkel hatalmas dolgokra lehetsz képes.

Nekem sajnos elvétve akad 1-2 normális gyerekem, de leírhatatlanul jó érzés, mikor óráról kifele jövet hallom, ahogy mondják egymásnak, de jó óra volt.... És nem azt, hogy jaj már megint x óra van, utána meg z de utálom az egész iskolát...


Szerintem az egyik legszebb hivatás, a tanári csak rendesen nevelt gyerekek is kellenének hozzá.

2011. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!