Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri manapság tanárnak menni?

Megéri manapság tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Igazából van még 1 évem eldönteni hova is szeretnék jelentkezni. Most turizmust tanulok,érettségi után van lehetőségem itt maradni a suliban egy két éves képzésre,ami alatt 3 szakmát kapnék meg,de nem szeretnék 2 évet "elpocsékolni".

Legerősebbnek német nyelvből érzem magam,nagyon szeretem,ösztöndíjjal 1 hónapot voltam Németországban is országjáró úton teljesen ingyen. Imádom egyszerűen..:)

ezért arra gondoltam hogy turizmuson úgyis annyian vannak már az egyetemeket,hogy elmennék német szakos nyelvtanárnak. Mellé matekot vagy föcit vennék fel, ami sikerül. Megéri szerintetek manapság tanárnak menni? mindenképpen külföldre szeretnék menni majd a jövőben (ha lesz rá lehetőségem).

Elhelyezkedés országon belül? fizetés?

mégis mikre számítsak..? gondoltam alap képzés mellett megcsinálnék egy okj szállodást képzést,végülis én már mindent megtanultam németül csak magyarul át kéne vennem,és vizsgázni.. 3 hónapos külföldi gyakorlatom is van.. A kettő menne együtt?

elsősorban a tanári érdekelne,de persze minden válasznak örülök :)


2011. febr. 12. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szinten szeretnél tanítani. Egyébként nem éri meg. Itt nem becsülik meg a tanárokat, kevesebb fizetést kapnak, mint azok, akik segélyből élnek, nem dolgoznak és bűnöznek, gyilkolnak (tehát a cigányok). Külföldön viszont nagyon jól meg lehet belőle élni.
2011. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

legalább középiskolai tanár szeretnék lenni :)

az elhelyezkedéstől félek a legjobban igazából..

2011. febr. 12. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elhelyezkedéssel nem lesz gondod, csak a fizetéssel.
2011. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen az a béka segge alatt van jelenleg.. bizakodom azért hogy kicsit nő majd a fizu mire végzek.. meg arra alapozok h német matek különórák sokat hoznak..
2011. febr. 12. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az elhelyeszkedés is nehéz. Bár attól is függ milyen tanár szeretnél lenni.Amúgy szerintem nem éri meg annak lenni. Mindkét szülőm tanár és hát nem jártak vele jól. A fizetés eléggé kevés sokat kell dologzniuk és idegeskedniük.
2011. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Német egyenlőre még/már nem olyan népszerű, mint az angol, ezért sztem sem biztos, h neked megfelelő helyet találsz. Korrepetálás persze van, de az, ha mellette rendesen dolgozol, elég fárasztó.
2011. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
véleményem szerint pár év és kötelező lesz a 2 nyelv érettségin,és előbb utóbb diplománál is. és angol után a legtöbben a németet választják mivel azt egész Közép-Európában beszélik..:) szerintem bármelyik nyelvben is jó az ember,keresett marad mindig. amúgy én is 3 idegen nyelven beszélek,de még szeretnék tanulni mást is..:)
2011. febr. 12. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem éri meg. 100 ezerért dolgozol 20 éves munkaviszonnyal, meg sem becsülnek, és a munkaidő nem csak az a napi 4-5 óra amit leadsz, hanem még otthon is legalább ennyi, amíg dolgozatokat javítasz, készülsz a másnapra. Szóval kemény, itthon nem éri meg. Németországban nagyon jól élnek a tanárok. :)
2011. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen ez tény :) én is vettem órákat Németo.-ban fél évig,de hát össze sem hasonlítható az itteni dolgokkal..

még Hollandiára gondoltam,egyszerűen imádom azt a nyelvet,annak ellenére hogy sose voltam az országban,nagyon vonz..:)

köszönöm a válaszokat:)

2011. febr. 13. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!