Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jártas valaki a lakberendező...

Jártas valaki a lakberendező szakban? Ha elvégzem a tanfolyamot, lesz jövőm vele? Nagyon szeretném, ha ez lenne a munkám, csak lesznek lehetősegeim?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 10:19
 1/8 anonim válasza:
Szia.Én lakberendező vagyok és ez egy nagyon szép,de kemény szakma.Profin kell tudni rajzolni!Nagyon nehéz egy vállalkozást beindítani,mert ki kell építeni az ügyfélkört.Esélyed akkor van,ha be tudsz kerülni szakmai lapokba,és így felfigyelnek rád.De hidd el nem könnyű!
2009. febr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de jó, köszönöm a válaszod! én nem vállalkozásra gondoltam, hanem vhol elhelyezkedni vele. hol találok ilyen állás lehetőségeket majd? gondolom, h nehéz, de 30éves koromra eldöntöttem végre, h mit akarok..;) de az lehet h feleslegesen végzem el, mert nem tudok elhelyezkedni vele? és hogyan válasszam a tanfolyamot, honnan tudhatom mi a különbség tanfolyam és tanfolyam között?
2009. febr. 26. 14:38
 3/8 anonim válasza:

Szia! (első válaszoló vagyok)


Én a Junior Art Center-nél végeztem.Nekem itt minden nagyon tetszett.Bár a fele társaság kihullott közben,mert nem tudtak megfelelően rajzolni.Persze ez nem baj,mert így lesz az egésznek színvonala.

Én vállalkozóként dolgozok egy kolléganőmmel.Lakberendezőként elég nehéz elhelyezkedni.Nézd meg az álláshírdetéseket,nagyon kevés ajánlat van,és azok is inkább eladói munkakörbe keresnek lakberendezőt.Az pedig nem éppen a szakma csúcsa.

Ha szeretnél még tudni valamit,nyugodtan kérdezz!

2009. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!! ez kedves:)

tehát esélyem sincs, h csak úgy pikk-pukk felvegyenek, és kiélhessem a kreativitásom, ugye?

egy lakberendező bolton kivül merre tudok még keresgélni, mit lehet még kezdeni ezzel a tudással?

neked bevállt, megélsz belőle? honnan van pl. ügyfeled?

2009. febr. 26. 15:30
 5/8 anonim válasza:
Nem akartalak elkeseríteni,csak gondoltam jobb,ha tisztán látsz.Az IKEA-ba,KIKA-ba tudsz még elmenni dolgozni (bár keveset fizetnek és nehéz bekerülni),ezen kívül néha cégek keresnek még lakberendezőt.Még nekünk sem indult be 100%-ig az üzlet,de szerencsére volt már egy pár ügyfelünk.Én már terveztem szaklapoknak is (oda volt a legnehezebb bejutni).Tudod szerintem ez az egész szájról-szájara jut tovább.Ha elégedett egy ügyfél,akkor ajánlani fog másnak is.Szerintem havi egy ügyfélből meg lehet élni,persze csak akkor,ha komplett lakberendezői tervezést kér.
2009. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

dehogy, éppen ezért érdeklődtem, h érdemes-e feladni mindent.. ez volt a lényeg. meg nehézkesen tudnám a tanfolyamot állni, és megéri-e felboritanom mást ezért..

sajnálom, h nem:(

az Ikeára én is gondoltam, de azt nem, h nehéz bejutni.. nem kapkodnak a lakberendezőkért?;)

és még egy kérdésem lenne, talán téged is érdekelt ez valaha és utána jártál, külföldön mennyi esélyem lenne ezzel? (konkrétan Németo, Ausztria, Hollandia, de bármi érdekel) a nyelvtudásom nem igazán van meg, de az alakitható;)

és igazán köszönöm, h válaszolgatsz nekem!!

2009. febr. 27. 08:33
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Mielőtt kiváltottam a vállalkozóit,én is próbáltam bejutni az IKEA-ba.Leadtam az önélaetrajzomat,de azóta sem kerestek.Lehet,hogy külföldön jobbak az esélyek,mert ott az emberek jobban élnek.Nálunk ezt még mindig luxusnak tartják.Sajnos!Persze nyelvtudás az mindenképpen kell!

Én azért bízok benne,hogy itthon is változni fog a helyzet!

Körülnéztél már a lakberendezők oldalin (lakberendezo.lap.hu)?Azért közöttünk is van szerintem tehetség beli különbség.Biztos,hogy a jobbak tudnak talpon maradni!Szerencsére azért mi még mindig nem vagyunk olyan sokan,mint pl. az ügyvédek!

2009. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:):): köösziiii mindent:):)
2009. febr. 27. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!