Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kompetencia mérés mit mér?

Kompetencia mérés mit mér?

Figyelt kérdés
És akinek jól sikerül azok az élet mely területén indulnak előnnyel ? Mert pl tanulmányi eredmény és kompetencia között nem látok összefüggést, haverral írtuk osztály legjobb matek kompjét és 2-3-al bénázunk matekból.
2011. márc. 30. 21:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Tudtommal a kompetencia mérés az iskolák rangsorolására lett feltalálva és elméletileg a te egyéni eredményed nem számít csak az iskolai átlag.

Alapvetően névtelenül íród.

2011. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát szerintem csak olyan kérdések voltak benne amik logikához/értelemhez kötöttek, azt pedig nem igen tanítják a suliban. Kompetancia mérés fail.
2011. márc. 30. 23:34
 3/22 A kérdező kommentje:
tehát ezt igyan így irtam volna meg ha az elmúlt x évem y óráját nem iskola padban baszom el idióták között, elbaszott tanárokkal.
2011. márc. 30. 23:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A kompetenciamérés (egy szó) a kompetenciákat, azaz a szövegértést, a problémafelfogást, a problémamegoldást, a tanult fogalmak alkalmazását. Vagyis nem konkrét tárgyi tudást (mondjuk írj le fejből egy verset). Ez az oktatásügy vezetése számára szolgáltat információkat arra, hogy hol tart az ország és azon belül az egyes iskolák. Ilyen mérésekkel lehet ellenőrizni az oktatási rendszer működését.
2011. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Csak ez így pont sz*r... semmi köze az eredménynek ahoz hogy hogyan tanítanak a suliban. Azt inkább az érettségi mutatná meg. Bár az is 1 rohadt nagy k*baszás, tanulj meg minden f*szságot, úgy hogy nem érünk rá elmagyarázni, haladni kell az anyaggal mert 1 év és éreccségi.. undorító.
2011. márc. 30. 23:42
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Van köze a tanításhoz, de célzottan mér bizonyos dolgokat. Például nem méri sem a kultúrát (le tudsz-e írni egy mondatot három trágárság meg átkozódás nélkül), sem a szellemi érettséget. Az nem igaz, hogy ennek a mérésnek nincs köze az iskolai munkához, csak te nem biztos, hogy ezt átlátod. Viszont ahhoz nem is kell átlátni, hogy mindenkiről leszedhesd a keresztvizet és sajnáltasd magad, hogy milyen idiótákkal vagy körülvéve.
2011. márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Akkor nyisd ki a szemem lécives. Nemtudom hogy odafent mit kombinálgatnak össze sok sok pénzen kompetenciamérés (1 k*baszott szó:) néven, de hogy semmi összefüggés nincs az eredmény és a tanítás minősége között az hótbiztos. Figyelj én eléggé ismerem maga, és tudom hogy kb nem tudok semmit, de ez a fos mégis csak 1800 pontot dobott ki.... WTF? hogy van ez.... max annyi köze van hogy a suli nem prujárókkal van tele akik nem hagyták volna nyugodtan megírni a tesztet. tehát volt valamennyi fegyelem mikor írtuk. Oktatás meg úgy sz*r ahogy van
2011. márc. 31. 00:17
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Van összefüggés, de ez már egy szakma. Tehát azért, mert jársz iskolába és láttad belülről, még ugyanúgy nem látod át a tanítással kapcsolatos összefüggéseket, mint ahogy a hídépítéshez vagy a veseműtéthez sem értesz. Ha most nem állok neki éjfél után kifejteni ilyen dolgokat, azt nézd el nekem, több haszonnal jár, ha kialszom magam, a te véleményedet úgyis nehéz lenne megváltoztatni.
2011. márc. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
értek a hídépítéshez és műtöttem már vesét szóval ezt szoptad
2011. márc. 31. 00:27
 10/22 A kérdező kommentje:
Pedig leírhatnád.. ki tudja ki olvassa, hány embernek változtatnád meg a nézőpontját... Lehet hogy úgy tűnik sötét barom vagyok, de néha már tényleg durva ami oktatásnak nevezett csatornában folyik. Olyan tantárgyak miatt kell magolnom több órákat h meglegyen a kettes amik soha nem érdekeltek, soha nem volt rájuk szükségem, soha nem fogom az elsajátítható tudást használni. De komolyan kell venni ezt is, érettségi tartágy, fűűűűha. Ha nem az akkor is. Mert ez alap műveltség. Csak én nem akarok alap művelt lenni. Én szakmát szeretnék tanulni, ezért jöttem szaksuliba és NEM GIMNÁZIUMBA. A gond csak annyi hogy aki a szakmát tanítja(totta) annál még én is többet tudok, pedig csak autodidakta módon hobbiból tanultam előtte. Ez azért kiábrándító nem gondolod? A legdurvább mikor odafigyelek 100% osan (még a haver hülyeségeit is leszarom, cserébe jól ki leszek tagadva xd) akkor sem értem meg amiről szó van. Akkor nekem miért kell ott ülnöm?
2011. márc. 31. 00:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!