Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme a matek érettséginek?

Mi értelme a matek érettséginek?

Figyelt kérdés
Lehet hasznáni négyjegyű föggvénytáblázatot. De abba minden benne van, minden képlet xD simán megcsinálom az emeltet 100 %ra xD. (8-os vok) most itt fogok a kezembe egy új fajta négyjegyű függvénytáblázatot. És minden benne van!!!! az összes képlet meg hogy hogyan kell megoldani a feladatokat. xD.
2011. ápr. 5. 15:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

tehát még bele se néztél egybe sem:)


Van otthon szkennered?

2011. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

na, ha ilyen okos vagy, akkor sok sikert!

[link]

ez a tavaly májusi emelt matek érettségi

amennyiben megbirkózol az első feladattal (mindössze a függvénytáblázatod segítségével:)), szólj, mert sztem akkor aki hülyének tartott, az el fogja ismerni, h jó úton haladsz afelé, h zseni légy :P és a hozzászólásod is jogosnak tűnik xD

ha nem sikerül hibátlanul xD(aminek az esélye a függvénytábla használatával majdnem 0 xD), akkor pedig legközelebb gondolkozzál, mielőtt vmi hülyeséget írsz ;)

2011. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
jó én nem tudom megcsinálni. de egy 18 éves 12-es érettségiző simán megcsinálja a feladatokat a függvénytáblázat segítségével. mert minden benne van. nem kell tudnia egy hülye képletet se mert benne van. gondolkozzatok már -.-
2011. ápr. 5. 18:10
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szász Marci 5 évesen 195-ös IQ tesztet produkált, bonyolult matematikai levezetéseket oldott meg, beszélgetett fizikusokkal a relativitás elméletéről, és programozó zseni volt. 12 évesen gimnáziumba, 16 évesen a Miskolci Egyetemre került műszaki informatikus szakra. Aztán eltűnt, pedig régen a csapból is ő folyt. De akkor te még kósza gondolat sem voltál...


Amúgy csak megjegyeztem, hogy itt az újabb Szász Marci, és máris minősíthetetlen hangnemben válaszoltál. A korosztályodra jellemző, nagy a szájuk, az arcuk, de nem tudom mire =P. Az ég világon nem tudnak felmutatni semmit sem, amit már elértek az életben és büszkék lehetnek... De arcuk akkora, hogy ha meg akarnak fordulni, ki kell menniük az udvarra. TISZTELET a kivételnek!


Az állításodra pedig kíváncsi vagyok, sikerült e megoldanod a feladatot :D. Csalni nem ér! :D Amúgy meg ne nyilváníts olyanról véleményt, amit nem ismersz. Vagy ha mégis, legyenek határozott érveid. Te utána sem néztél a dolgoknak, és egyetlen érved van, amibe kapaszkodni tudsz: benne van minden képlet... Az sokszor nem elég.


Egyáltalán, tudod értelmezni a feladatleírást, hogy mik a szabályok?

2011. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%
hehe... hova letta nagy ÖNBIZALOM??? :))
2011. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"simán megcsinálom az emeltet 100 %ra xD. (8-os vok) most itt fogok a kezembe egy új fajta négyjegyű függvénytáblázatot. És minden benne van!!!! az összes képlet meg hogy hogyan kell megoldani a feladatokat. xD."


"és igen simán megcsinálom 100 %-ra mivel minden képlet ott van!!!!!! "


"jó én nem tudom megcsinálni..."



csak én érzek zavart az erőben?


Már az általános és középiskolás matek is bőven nem a képletek bemagolásáról szól, hanem a tanult módszerek, gondolatmenetek megfelelő alkalmazásáról - hogy ez még nem esett le számodra, bőven mutatja, hogy hol állsz matekból.

Aki nem értette meg, és nem tette magáévá készség szintjén az anyagot, az függvénytáblával sem tudja megoldani a picit már összetettebb feladatokat. Hiába írod, hogy minden képlet benne van a függvénytárban, tehát simán meg lehetne csinálni, látod, hogy hozzá se tudsz szagolni, mert gőzöd sincs a dologról. A függvénytábla max emlékeztetőre jó, nem pótolja az anyag megértését és a kellő gyakorlatot, azok nélkül pedig nem megy.



Csak okulásodra, valamiből úgy gondolom, hogy nem nagyon voltál még matekversenyen. A komolyabb matekversenyeken minden nyomtatott jegyzet, könyv, függvénytábla, stb. használható. Sőt, mondok neked durvábbat, egyetemen matematika szakon nem egy ZHn (kb. témazárónak megfelelő dolgozat) bármilyen jegyzetet, könyvet lehet használni. Mert a matekban nem a seggelés a kihívás, hanem a gondolkodás.


Neked se ártott volna, mielőtt nagyképűen kiálltál ezzel, remélhetőleg tanultál belőle.

2011. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért,de ha annyira könnyű mert minden képlet benne van akkor miért buknak még mindig olyan sokan?Nem tudnak behelyettesíteni

Ugyan ezt te sem gondolod komolyan.

Szerintem ne legyen nagy arcod amíg nem tapasztaltad amiről beszélsz.

2011. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
jóvan haggyatok már
2011. ápr. 5. 20:39
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
HagyJatok, nem haggyatok. Aki jó matekból, annak a nyelvtant sem nehéz megtanulni, főleg, ha már nyolcadikban megoldja az emelt szintű érettségit, csak éppen mégsem.
2011. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Hehe. Milyen nagyszájú kis majom:))))
2011. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!