Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Folyton elalszom vizsgára...

Folyton elalszom vizsgára készülés közben. Mit tegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Júniusban lesz egy nagyon, nagyon, nagyon fontos vizsgám júniusban. Minden nap iskola után 2-3 órát tudok tanulni. Ezután kikapcsolódásként tévét nézek, úgy este 6 óra körül. De szinte azonnal elalszom. És MINDIG ez történik! Néha a telefonom felébreszt pár órával később, de néha csak hajnali kettőkor kelek fel. Mit lehet csinálni hajnali kettőkor??? Már próbáltam akkor is tanulni, de képtelen vagyok odafigyelni. Egyáltalán nem haladok, és emiatt nagyon stresszelek. Tudtok segíteni?


Csak komoly válaszokat kérek! Köszi!


17/n


2011. ápr. 6. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is asztalnál tanulj, ne ágyban, bárhol , stb.! Igyál egy erős kávét, ha pihenni akarsz, inkább sétáld körbe a házat. Én is tanulok, tudom miről beszélek.
2011. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem is a mozgással pihenj és ne nézz TV-t! Ha nézem én is mindig elálmosodom és alvás lesz a vége. Erős kávé helyett jók még az élénkítő teák, jó erős fekete tea vagy gyömbéres, kakaódiós teák is jók, mate tea stb. Szerintem nkább suli után rögtön menj el sétálni, vagy kapcsolódj ki picit, játsz egy játékot a számítógépen, aztán fogj neki a tanulásnak. Ha nagyon fáradt vagy igyál sok vizet kelj fel ugrálj picit csinál pár felülést vagy akármi testmozgást. Nekem pl. az is segít h sokat járok wc-re mert annyi folyadékot megiszom, és közben is mozgok picit, nem lesz olyan monoton a tanulás. Az is lényeges , hogy jó lámpánál tanulj este. Ne zizegjen jó erős fénye legyen. Most már nem számít, de az sem jó, ha nagyon meleg van miközben tanulsz, mert az is elálmosít.
2011. ápr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Ki fogom próbálni ezeket. :-)
2011. ápr. 6. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!